W dniach 25-26.11.2022 w godzinach 7.00-20.00 w gmine Świnna wystąpią utrudnienia drogowe. 
Realizowana jest kolejna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych w Żabnicy. 
Gminna Biblioteka Publiczna w Gilowicach w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" zakupiła nowoczesny sprzęt komputerowy. 
W gminie Gilowice z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych termin wykonania robót nawierzchniowych został zmieniony.
Szeregi Prawa i Sprawiedliwości opuścił marszałek województwa Jakub Chełstowski przystępując do Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski”.
  22 listopada 2022 r. została przebita druga nawa tunelu drążonego w masywie Baraniej Góry, w ciągu budowanej drogi ekspresowej S1 na odcinku Przybędza - Milówka. Tym samym wydrążony został cały pierwszy, dwukomorowy tunel o długości 830 m tzw. obejścia Węgierskiej Górki. Pierwsza nawa, w której pobiegnie jezdnia z południa w kierunku Żywca, została przebita 28 października br.
Jutro 22 listopada br. w Węgierskiej Górce pojawi się minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Dziś władzę w województwie śląskim utraci Prawo i Sprawiedliwość. Z PiS ma odejść marszałek Jakub Chełstowski wraz z trójką radnych. 
Końcem pażdziernika br. ogłoszono przetarg na wynajem lodowiska mobilnego sztucznie mrożonego. W ostatnich dniach nastąpiło otwarcie ofert. 
W związku z robotami nawierzchniowymi w dniu 23 listopada 2022 r. od godziny 7:00 do 16:00 ul. Krakowska od nr 110 do 249 w Gilowicach będzie zamknięta. Objazd zostanie poprowadzonyDrogą Wojewódzką przy użyciu ręcznego kierowania ruchem.
W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Katowicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Obchodów Święta Niepodległości w roku XXX-lecia Państwowej Straży Pożarnej podczas której odbyło się wręczenie Medali za Długoletnią Służbę, Odznak „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Medalu „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Odznak Honorowych PCK, nominacji na kolejne stopnie oficerskie oraz Dyplomów Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.