Wykonawca przebudowy DW 948 poinformował o planowanej na 28 marca zmianie w organizacji ruchu w miejscowości Międzybrodzie Bialskie.
Powiat Żywiecki złożył wniosek o dofinansowanie do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie: „Remont uszkodzone go odcinka drogi powiatowej nr 1434 S Węgierska Górka Żabnica od km 4+037 do kilometra 4+880 w miejscowości Żabnica”.
Sprawniejsze podróże, wyższy komfort i bezpieczeństwo – to cel planowanej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie łączącej województwo małopolskie i śląskie. Ogłoszono przetarg na modernizację linii nr 97 Sucha Beskidzka – Żywiec, która podniesie standard podróży koleją.
Gmina Ujsoły planuje złożyć wniosek do konkursu na odnawialne źródła energii.
  Wykonano już połowę robót związanych z przebudową DW 948. Inwestycja rozpoczęła się w lipcu 2021 roku, a jej zakończenie planowane jest na 31 października roku przyszłego.
Trwa realizacja inwestycji „Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 945 Żywiec- Korbielów (ul. Kopernika) z drogą powiatową nr 1428 S Żywiec- Trzebinia - Juszczyna (ul. Isep) na rondo w miejscowości Żywiec.
Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje o tymczasowej zmianie organizacji ruchu związanej z realizacją inwestycji pn.:„Przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 945 Żywiec - Korbielów (ul. Kopernika) z drogą powiatową nr 1428 S Żywiec - Trzebinia - Juszczyna (ul. Isep) na rondo w miejscowości Żywiec.”
W ostatnich dniach PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg w formule „zaprojektuj i buduj” dla modernizacji linii kolejowej nr 97 na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka.
Donald Tusk i parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej przyjadą na Żywiecczyznę!
O remoncie budynku Kina Janosik pisało się już w drugiej połowie 2017 roku. Dopiero w 2022 roku po interpelacji radnej sejmiku województwa Agnieszki Biegun budynek ten zostanie wyremontowany. 
Wiosenna korekta rozkładu jazdy w 2023 roku zakłada nieznaczne zmiany na mapie inwestycji realizowanych na liniach kolejowych obsługiwanych przez Koleje Śląskie.  W maju 2023 r. jest planowane zakończenie najbardziej uciążliwego etapu przebudowy stacji Czechowice-Dziedzice, co pozwoli na znaczne skrócenie czasu jazdy i przywrócenie liczby połączeń sprzed utrudnień.
Gmina Węgierska Górka w bieżącym roku realizuje projekt z zakresu odnawialnych źródeł energii pn. „Czysta energia - czyste środowisko, odnawialne źródła energii dla gospodarstw indywidualnych z terenu Gminy Węgierska Górka i Gminy Wisła”.