Synoptycy zapowiadają silny wiatr w powiecie. Ostrzeżenie obowiązuje do jutra. 
W sobotę, 30 września br., pomimo niesprzyjającej pogody na beskidzkie szlaki wyruszyło prawie 600 uczestników, by wziąć udział w XXV Zlocie Turystyczno-Ekologicznym „Czyste Góry 2023”. Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. św. Franciszka z Asyżu w Cięcinie Górnej. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu. Impreza została wsparta finansowo przez: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Funduszu Rozwoju Regionalnego, Firmę Żywiec Zdrój S.A. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
W niedzielę 1 października późnym popołudniem do Ślemienia przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Informacja o tej wizycie długo pozostawała w kuluarach a w samym spotkaniu uczestniczyła niewielka grupa mieszkańców.
Motocykliści z żywieckiego klubu motocyklowego oficjalnie zakończyli sezon. W spotkaniu wzięli udział policjanci z żywieckiej drogówki, którzy na ręce prezesa klubu przekazali gadżety poprawiające bezpieczeństwo motocyklistów. Przekazane przedmioty przydadzą się miłośnikom dwóch kółek w przyszłym sezonie. Mundurowi podkreślali również, jak ważna dla każdego motocyklisty jest odpowiedzialna i zgodna z przepisami jazda.
W miniony weekend, w nocy z 30.09 na 1.10 doszło do zdarzenia z udziałem 19-letniej kobiety i 22-letniego kierowcy. Kobieta po kłótni z kierowcą wyszła z jadącego samochodu. Doznała obrażeń. 
Wszystko na to wskazuje, że dzisiaj do Ślemienia przyjedzie premier Mateusz Morawiecki. 
Jak poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński podjęto decyzję o wznowieniu od północy tymczasowej kontroli na granicy ze Słowacją. Kontrola dokumentów będzie wykonywana na 11 przejściach. 
Tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy.
Dzisiaj około godziny 19.40 w Zarzeczu doszło do tragicznego zdarzenia. Zapalił się samochód, który znajdował się na posesji. Niestety w środku znaleziono zwłoki, prawdopodobnie mężczyzny. 
Wczoraj w Żywcu miała miejsce inauguracja akcji „Świeć przykładem”, która odbyła się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Policjanci z żywieckiej drogówki spotkali się z mieszkańcami na Rynku i przekazywali im odblaskowe elementy. Przypominali również, jak ważne jest ich noszenie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. Publikujemy także statystykę zdarzeń z udziałem pieszych w powiecie żywieckim. 
  W ostatnich dniach na kanale Stop Pirat ukazał się film z wycieczki motocyklowej w stronę Żywca. Kierujących motocyklami wyprzedził na światłach mężczyzna w Oplu Astrze, który w niektórych miejscach przekraczał prędkość i jechał ponad 100 km/h. Jak twierdzili motocykliści był to zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu. 
Potrzebny dom dla dwóch bezdomnych kociaków. Na co dzień żyją w pobliżu bloku i są dokarmiane przez dwie życzliwe osoby.