Trwa kampania społeczna #ZnamTeNumery, której celem jest wypracowanie zasad bezpieczeństwa dla seniorów w sytuacji zagrożenia oszustwem. W ramach tej kampanii na terenie Żywca i powiatu policjanci spotykają się z seniorami i przekazują im ważne informacje dotyczące tego zagadnienia. Spotkania takie odbyły się już w Międzybrodziu Bialskim, Łękawicy i Radziechowach. Wkrótce odbędą się kolejne.
Trwa zbiórka na leczenie 10-letniego Olafa Hałasa z Rycerki Dolnej. Obecnie chłopiec przebywa w szpitalu w Rzymie. Rodzice muszą opłacić leczenie do końca czerwca. 
Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Niechroniony dlatego, że w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego, nic go nie chroni, nie ma pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych czy karoserii samochodu, która zamortyzowałaby uderzenie. Konsekwencje zdrowotne takich zdarzeń są często bardzo poważne, a niejednokrotnie kończą się tragicznie.
Pomagamy i chronimy to hasło, które każdego dnia przyświeca policjantom w służbie. Jednak mundurowi nie zapominają o nim z chwilą zdjęcia munduru i pomagają również wtedy, gdy są na wolnym. Tak właśnie zachował się sierżant sztabowy Sebastian Najzer, który będąc na wolnym zauważył nieprzytomną kobietę. Policjant, wspólnie z innymi osobami natychmiast udzielił jej pomocy.
IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem. 
Wójt Gminy Lipowa zwraca się z prośbą o doręczenie do Urzędu Gminy Lipowa wniosków i uwag dotyczących zmian godzin kursowania autobusów oraz zapotrzebowania na nowe kursy na linii Lipowa - Bielsko-Biała oraz Lipowa - Żywiec wraz z informacją o chęci zakupienia biletu miesięcznego na ewentualny nowy kurs.
W sobotę 11 maja odbył się kolejny już w jaskiniach test systemu łączności podziemnej SpellCom. Przeprowadzony został w ramach poszukiwawczej akcji jaskiniowej w Jaskini Salmopolskiej, która od kilku lat (po udanej eksploracji) jest jedną z większych w Beskidzie Śląskim.
Dzisiaj od wczesnych godzina rannych policjanci w całym kraju prowadzą akcję „Prędkość”. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.
Dzisiaj na niebie będzie można zobaczyć "ducha", a przynajmniej takie wrażenie będzie mieć  start rakiety Soyuz-2.1b z kosmodromu w Plesiecku w Rosji.
1 czerwca od godziny 9:00 w Amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu odbędzie się wydarzenie z Dniem Dziecka. 
Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji z żywieckiej komendy policji zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Katowicach. Ukrywał się, bowiem miał do odbycia karę pozbawienia wolności.
Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu poinformował, że w związku z przystąpieniem do akcji „Dwie Godziny dla Rodziny", w piątek tj. 17.05.2024r. urząd czynny będzie w godzinach 07:00-13:00.