LKS „Łucznik-Żywiec” – organ prowadzący Niepubliczną Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego im. Jana Pawła II oraz Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu zatrudni główną księgową lub księgową. 
W Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu realizowany jest projekt Erasmus+ pt. „Szwedzka motywacja w praktyce – Twoje zawodowe szkolenia w Szwecji”. Głównym celem tego projektu jest zapewnienie uczniom warunków do odbycia wysokiej jakości praktyk zawodowych i umożliwienie dostępu do najnowszych proekologicznych technologii stosowanych w branżach, w których się kształcą.
Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko zostanie otwarta już w kwietniu!
Ekologia – to już nie jest trend i moda, to podstawowy wymóg naszej współczesności, od którego nie ma już odwrotu. Targi EkoTrendy w Bielsku – Białej mają na celu promowanie   zdrowego, zgodnego   z naturą stylu  życia, zdrowego odżywiania, dobrych terapii dla zdrowia i urody, kształtowania prozdrowotnych nawyków.
Jesteś fanem parków rozrywki i uwielbiasz rozmaite atrakcje, które są kwintesencją doskonałej zabawy? Marzysz o pracy w nietuzinkowym miejscu, gdzie codziennie dzieje się coś nowego? Uwielbiasz gotować, Twoim marzeniem było sterowanie rozmaitymi urządzeniami jako operator, a może posiadasz umiejętności taneczne i kochasz pracę z dziećmi? Świetnie się składa, gdyż właśnie teraz Energylandia rozpoczyna rekrutację do pracy w największym Parku Rozrywki w Polsce! Kucharz, animator, elektryk, operator i wiele innych stanowisk czeka właśnie na Ciebie! Sprawdź ofertę i znajdź stanowisko dopasowane do Twoich aspiracji!
Katowicka Specjalna Strafa Ekonomiczna zaprasza do współpracy inwestorów z sektora mikro, małych i średnich firm. 
Kolejny sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami. Warto więc już dziś pomyśleć o zapewnieniu swoim dzieciom dobrej zabawy. Doskonałym rodzinnym miejscem na wypoczynek jest malownicza Rabka-Zdrój, a konkretnie obchodzący 35-lecie istnienia Rabkoland. To perła wśród atrakcji na mapie Polski, która w tym sezonie będzie kusić nowościami!
Beskidzki Uniwersytet Ludowy rozpoczyna rekrutację na studia Górskiej Turystyki Jeżdzieckiej.
WALKA O NOWE ŻYCIE Kiedyś na nic nie miał siły, szybko się męczył, a dziś nie potrafi usiedzieć w miejscu, pomimo pracy kierowcy. Wraz z utratą kilogramów ubyło mu też co najmniej kilkanaście lat. Teraz wszystko jest możliwe!
Aktualnie na rynku budowlanym pojawiają się doniesienia o niespodziewanej obniżce cen okien. Spadające ceny surowców, takich jak profile okienne, oraz słabsza sprzedaż w pierwszym kwartale 2023 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym, skłaniają producentów do zmniejszania marż i cen swoich produktów.
  “Chcę schudnąć z brzucha”, “chce schudnąć po ciąży”, “chcę schudnąć do wakacji” - każdy z nas ma swój powód i swoją motywację, żeby zgubić zbędne kilogramy. Wielu z nas podejmowało już samodzielne próby odchudzania, jednak dobre chęci nie były gwarantem sukcesu. Bo schudnąć to jedno, a utrzymać niższą wagę, to drugie. Zanim więc sięgniemy po kolejną dietę z Internetu i ponownie wpadniemy w błędne koło odchudzania, może warto wreszcie zawalczyć o upragnioną sylwetkę skutecznie. Jeśli jesteś mieszkańcem Żywca, pomoże Ci w tym dietetyczka mgr Iwona Szemik dietetyk kliniczny, psychodietetyk - z gabinetu Projekt Zdrowie. Zapisy na darmowe konsultacje już ruszyły!
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia największych  targów budownictwa  w Polsce południowej, które odbędą się w Bielsku – Białej,  w dniach 10 – 12 marca 2023, w Hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26 w godz.: piątek – sobota  od 10.00 do 18.00, niedziela:  od 10.00 do 16.00.