Kredyt jest często jedyną szansą na sfinansowanie ważnego zakupu. Przed jego zaciągnięciem trzeba jednak określić swoje potrzeby i dokładnie przeanalizować ofertę, aby podpisać korzystną umowę. Na co należy zwrócić uwagę przed wyborem kredytu?
Synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu. Aby zima nie była dla kierowców zaskoczeniem, należy się do niej wcześniej przygotować. Wymiana opon, sprawdzenie oświetlenia, akumulatora czy płynów to podstawowe czynności każdego kierowcy. Odpowiednie przygotowanie samochodu połączone z rozsądną jazdą z pewnością zwiększy bezpieczeństwo na drodze.
Telefonicznie, na Messengerze i podczas streamingu – w sobotę 26 listopada w godzinach 10-16 notariusze w całej Polsce już po raz 13. będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzień Otwarty Notariatu. O co można zapytać notariusza?
Znany vloger André Traveler odwiedził Żywiec. Jakie miejsca zwiedził? Jakie wrażenia spotkały go w naszym mieście? Zobaczcie.
Końcem pażdziernika br. ogłoszono przetarg na wynajem lodowiska mobilnego sztucznie mrożonego. Lodowisko ma pojawić się już na Mikołajki, a jeśli nie, to niedługo po nich. 
Kupno idealnych rękawiczek dla dziecka na zimę pozornie nie wydaje się zadaniem trudnym. Wystarczy tylko pójść do sklepu z urwisem i wybrać model, który przypadnie mu do gustu, prawda? Okazuje się, że niekoniecznie! Rękawiczki dziewczęce i chłopięce powinny być odpowiednio dobrane między innymi do aktywności malucha. Jakie rękawiczki będą w takim razie idealne do zabawy na śniegu?
Nowy Rok coraz bliżej więc Jukace z Zabłocia rozpoczynają rekrutację kawalerów!
Leśny Zakątek powstał nad Jeziorem Żywieckim. Znajduje się na skraju lasu. Jest to kontynuacja przekazu online pierwotnie prowadzonego od grudnia 2020 r. o którym informowaliśmy już na naszym portalu. 
Aby chronić odbiorców energii elektrycznej, rząd zaproponował rozwiązanie nazwane Tarczą Solidarnościową. Zakłada ona, że ceny energii w 2023 r. będą zamrożone na poziomie z 2022 . Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. weszła w życie 18 października 2022 r.
Odwiedziliśmy Energylandię zimą! Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy! Byliśmy niejednokrotnie w Energylandii, ale zawsze latem. Zawsze uważaliśmy, że właśnie wtedy możliwości zabawy jest najwięcej. Tym razem zdecydowaliśmy się jednak na wycieczkę do zimowej odsłony Energylandii. To, co tam zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania! Wiele rzeczy nas zaskoczyło, a zwłaszcza ceny biletów, ilość atrakcji i wygląd samego Parku!
19 listopada w Tauron Arena Kraków odbył się ogólnopolski konkurs HACKEDU, organizowany przez GovTech Polska pod patronatem KPRM i MEN. Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Cięcinie im. św. Franciszka z Asyżu zdybyli na nim pierwsze miejsce w kategorii języki obce.
Święta zbliżają się wielkimi krokami, czas pomyśleć o zakupie prezentów dla bliskich. Nie warto prezentowych zakupów odkładać na ostatnią chwilę, po pierwsze dlatego, że przedświąteczny czas jest dość intensywny dla sklepów i często kupując online, mogą zdarzyć się opóźnienia w wysyłce i dostawie paczek. W sklepach stacjonarnych dla odmiany często robi się duży tłok, wobec czego kupowanie w nich także nie należy do najprzyjemniejszych. Warto zatem wcześniej przygotować sobie listę osób, które chcemy obdarować prezentami i zrobić zakupy już niebawem - tak by w grudniu czekały tylko na pakowanie.