W hali sportowej Społem w Łodzi rozegrano zaległe XIV Halowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowcówn i XXXV Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, które pierwotnie miały odbyć się w I połowie marca 2022r. w Zamościu ale ze względu na wojnę na Ukrainie zostały przeniesione na miesiąc listopad do Łodzi.
Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało wyniki w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w roku 2022 we wszystkich olimpijskich dyscyplinach sportu. Najwyższe wyniki sportowe uzyskane przez zawodniczki i zawodników LKS „Łucznik-Żywiec” to najlepszy prezent w przed dzień jubileuszu 40-lecia istnienia klubu założonego w dniu 26.05.1983r. przez trenera i działacza łuczniczego z Krakowa Jana Lacha wraz z rodzicami zawodników z Żywca i okolic na czele ze śp. Julianem Grelą, prezesem klubu w latach 1983-89 ówczesnym dyrektorem żywieckich zakładów futrzarskich.
Na hali sportowej w Łękawicy odbędzie się XIX Barbórkowy Turniej Piłkarski. 
22 listopada na terenie Centrum Konferencyjno-rekreacyjnego Dębina odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie cyklu zajęć rekreacyjno - sportowych w boule.
17 grudnia br. w gminie Ujsoły odbędzie się Krawcula Winter Cup 2022. 
26 października br. w Szkole Podstawowej w Wieprzu odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej szkół z terenu powiatu żywieckiego za rok 2021. W trakcie wydarzenia zorganizowanego przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy wręczono puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. Powiat Żywiecki reprezentowali Starosta Andrzej Kalata i Wicestarosta Stanisław Kucharczyk.
Parafialny Klub Sportowy Olimpijczyk Gilowice oraz WTZ Gilowice zorganizowali turniej warcabowy dla osób niepełnosprawnych.
Nikola Waliczek z klasy 4f, uczennica I LO Mikołaja Kopernika w Żywcu uzupełniła swoją kolekcję medali o aż 9 nowych!
Pochodząca z Żywca Izabela Bluj zdobyła tytuł mistrzyni świata podczas Mistrzostwa Świata w kulturystyce i fitness, które odbyły się w niemieckim Kulmbach. 
Zakończył się turniej tenisa ziemnego o Mistrzostwo Miasta Żywca
MOSiR Żywiec organizuje Mikołajkowe Zawody Pływackie, które odbędą się 3 grudnia 2022 r. 
LKS „Łucznik-Żywiec” zajął wysoką 2-gą lokatę w województwie śląskim wśród wszystkich klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży wg punktacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w roku 2022.