W sobotę, 6 lipca 2024 r. na Jeziorze Żywieckim już po raz 46 odbyły się Regaty o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej. Zawody swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor. Uczestnikom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.
W dniu 6 lipca 2024 roku MOSiR Żywiec serdecznie zaprasza wszystkich miłośników żeglarstwa do udziału w kolejnej edycji regat na Jeziorze Żywieckim. W tym roku odbędzie się już 46 edycja regat, które równocześnie będą XIV memoriałem im. Zbigniewa Kuci.
Ludowy Klub Sportowy Łucznik-Żywiec otrzymał podziękowanie od Ministra Sportu i Turystyki. 
Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żywcu Zofia Loranc została powołana do reprezentacji Polski.
27-letnia bramkarka Kinga Szemik z Pietrzykowic dołączyła do żeńskiego klubu piłkarskiego West Ham United Londyn.
W zakończonych MP juniorów w Ciechocinku zawodnik Sekcji Bokserskiej Góral Żywiec Kamil Kocoń zdobywa srebrny medal!
Trzecia edycja biegu górskiego Śmierdzący Leń to już przeszłość!
21-23 czerwca na Skarpie Bytom - Rozbark odbyły się finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów w dyscyplinach wspinaczkowych: prowadzenie, bouldering oraz na czas. 
  Zawodniczka ,,Łucznika Żywiec”zdobyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie  w Paryżu w dniach 25.07-4.08.2024 , podczas światowego turnieju kwalifikacyjnego w Antalyi/Turcja w dniu 16.06.2024 .
Już jutro przy barze plażowym Temat Rzeka (przy ścieżce rowerowej obok Dębiny odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Szturm na Szczyt z Pawłem Żyglińskim.
Zbliża się trzecia edycja Biegu Górskiego „Śmierdzący Leń”. Wydarzenie odbędzie się w malowniczej miejscowości Złatna, w Beskidzie Żywieckim.
W dniach 8 – 9 czerwca 2024 roku odbył się na terenie Gminy Żywiec, powiatów cieszyńskiego i bielskiego  Diablak Extreme Triathlon.