Warsztaty bibułkarskie to rodzaj zajęć manualnych, podczas których uczestnicy uczą się tworzenia różnego rodzaju ozdób z bibuły. Bibułkarskie warsztaty cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, ponieważ pozwalają na rozwijanie kreatywności, cierpliwości i precyzji.
Gmina Węgierska Górka wraz z Ośrodkiem Promocji Gminy Węgierska Górka w pierwszy weekend sierpnia 2023 roku organizuje „XXX DNI GMINY WĘGIERSKA GÓRKA” - najważniejsze i największe wydarzenie kulturalne na terenie naszej gminy!
W nocy, pokorze, trudach, bólu i w milczeniu – tak pokonuje się Ekstremalną Drogę Krzyżową. Od 2008 roku, w każdy Wielki Post, tysiące ludzi decyduje się wyruszyć w tą niepowtarzalną wędrówkę i przeżyć Coś co ich odmieni.
Ruszyły zapisy na "zielone" warsztaty organizowane przez Miejskie Centrum Ekologiczne w Żywcu,  w ramach realizacji projektu SMART Żywiec - (r)ewolucja.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia, który przypadał na 20 marca Przedszkole nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Żywcu zorganizowało konkurs dla dzieci i Rodziców p.t.: „ Z uśmiechem każdemu do twarzy”.
Dzisiaj o godz.: 9:45 w Dzień Dobry TVN wystąpiła Rodzinna Kapela Wrzeszczów z gminy Radziechowy-Wieprz. 
  Małymi krokami zbliża się Wielkanoc, czas radości i nadziei. I z tego powodu Wodne Pogotowie Ratunkowe Oddział Żywiec wraz z I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu organizują wspólna akcję charytatywną pt. „WIELKANOCNY GEST DOBRA” , która jest skierowana dla dzieciaków przebywających w tym okresie w szpitalu. 
Na Żywiecczyźnie do dziś istnieje wiele zwyczajów i obrzędów związanych z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy, poczynając od „środy popielcowej” na „poniedziałku wielkanocnym” kończąc.
W najbliższą niedzielę w gminie Jeleśnia odbędzie się kiermasz palm wielkanocnych. 
W maju zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w żywieckim parku Habsburgów. 
Propozycje filmowe na ostatni tydzień marca od Kina Janosik na czele z olśniewającą kreacją Catę Blanchet.
Grupa teatralna z I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu zaprasza na spektakl "Mity Greckie".