W dniach 19-21 lipca na żywieckim Rynku odbędzie się Jarmark św. Wita.
Już od jutra nasze miasto po raz kolejny zamieni się w puzonową stolicę świata, a to wszystko za sprawą osiemnastej edycji festiwalu Żywieckiego Suwakowania, czyli międzynarodowych spotkań puzonowych w Żywcu.
Gminne Centrum Kultury Radziechowy-Wieprz organizuje wycieczki w góry. 
W dniach 20-21 lipca br. w gminie Gilowice odbędą się Dni Gminy!
W najbliższy weekend Milówka stanie się mekką dla miłośników klasycznych samochodów podczas wydarzenia Classic Day.
Juszczyna Festiwal w tym roku gra dla Ignasia zmagającego się z wrodzonym niedorozwojem kości oraz na rzecz wsparcia zbiórki na zakup defibrylatora AED dla Juszczyny.
  Turniej organizowany jest w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura woj. śląskie edycja 2024, którego operatorem w woj. śląskim jest Instytut im. Wojciecha Korfantego.
Zapraszamy na 61. Tydzień Kultury Beskidzkiej – od 27 lipca do 4 sierpnia w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu oraz Ujsołach, Jabłonkowie i Istebnej!
Bp Piotr Greger przewodniczył 7 lipca 2024 r. Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację ks. Michała Rapacza parafii św. Wawrzyńca DM i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy na Żywiecczyźnie, gdzie wyniesiony niedawno na ołtarze męczennik posługiwał w latach 1933-1937 jako wikariusz. Wierni dziękowali jednocześnie Bogu za 355 lat obecności cudownego wizerunku Matki Bożej Kazimierzowskiej – „Królowej Beskidów” i „Pani Rajczańskiej” oraz za 7. rocznicę koronacji obrazu. Uroczystości miały wymiar diecezjalny.
  Od wtorku, 9 lipca, Chata Regionalna w Węgierskiej Górce przy ulicy Zielonej 22 będzie otwarta dla zwiedzających.
Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka – Gminna Biblioteka Publiczna Węgierska Górka serdecznie zachęcają do udziału w konkursie fotograficznym „Lato z książką”. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne, które mają dotyczyć książki, miejsc, gdzie ją czytamy i zabieramy ze sobą w czasie letniego wypoczynku czy wakacyjnych podróży.