Zespół regionalny Romanka z Sopotni Małej ogłasza nabór do grupy młodzieżowej. 
Wójt Gminy Węgierska Górka oraz Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka serdecznie zapraszają na DZIEŃ PAPIESKI, który odbędzie się 15 października 2023 r. przy Skwerze Jana Pawła II w Węgierskiej Górce.
W miniony poniedziałek ruszył cieszący się bardzo dużym uznaniem wśród widzów i fachowców festiwal Żywiec miasto zmySŁÓW.
16 września mieszkańcy Juszczyny i okolic mieli okazję doświadczyć wyjątkowego wydarzenia, jakim były obchody 85-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich. To zaszczytne jubileum było okazją do wspólnego świętowania i refleksji nad ogromnym wkładem, jaki Koło wnosiło przez lata w życie tej urokliwej miejscowości.
16 września w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Żywcu odbyło się wydarzenie niezwykle ważne dla żywczan - żywiecki strój mieszczański został wpisany na Krajową Listę Dziedzictwa Niematerialnego. 
16 września w Żywcu odbędzie się piknik dla najmłodszych.
Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy wzięła udział w Literackiej Grze Terenowej. Motywem przewodnim był „Mały Książę” autorstwa A. de Saint-Exupery'ego.
30 września br. w Sopotni Wielkiej odbędzie się Piknik Ekologiczny. 
  W dniach 9-10.09.2023 r. odbył się finał Pucharu Polski modeli pływających w Warszawie.
W Jeleśni w najbliższą niedzielę odbędzie się ekologiczny piknik.
Poczas jutrzejszego I Wojewódzkiego Święta Miodu w Amfiteatrze Pod Grojcem odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz 3-letniego Teosia. 
W miniony weekend w Urzędzie Miejskim w Żywcu pojwili się krewni słynnego żywieckiego burmistrza, wójta i kronikarza Andrzeja Komonieckiego.