Wydarzenia

W ubiegłym tygodniu w Bielsku-Białej odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Zawody zgromadziły najlepszych studentów i specjalistów z całego kraju. W rywalizację międzyuczelnianą zaangażował się również młodszy aspirant Tomasz Harężlak, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Gilowicach. Policjant wziął udział w jednym z przygotowanych scenariuszy.

 Jednym z najbardziej wymagających etapów mistrzostw był nocny scenariusz, który obejmował interwencję służb w sytuacji, gdzie jedna z osób miała poważny uraz brzucha, a druga była nieprzytomna. Zadaniem zespołu było szybkie i skuteczne udzielenie pomocy poszkodowanym, stabilizacja ich stanu oraz przygotowanie do ewakuacji. Właśnie w tym założeniu wziął udział młodszy aspirant Tomasz Harężlak.  

Udział policjanta w mistrzostwach był doskonałym przykładem współpracy między różnymi służbami ratowniczymi. Takie inicjatywy wpływają zarówno na wymianę doświadczeń, ale również podnoszą standardy pracy w obszarze ratownictwa medycznego i służb mundurowych. Policjanci, biorąc udział w tego typu zawodach, zyskują cenne doświadczenie, które później wykorzystują w swojej codziennej służbie, podczas której bardzo często uczestniczą w działaniach ratowniczych.