Wydarzenia
Żywiecki dworzec kolejowy może przestać pełnić rolę głównego węzła kolejowego w mieście. Będzie to efekt prac nad wdrożeniem planu budowy łącznicy kolejowej kierującej pociągi od strony Bielska-Białej na linię 97 w kierunku Suchej Beskidzkiej.
Czy żywiecki dworzec PKP może przestać pełnić rolę głównego węzła kolejowego w naszym mieście? Okazuje się, że tak może się stać, jeśli PKP PLK S.A. wdroży plan budowy łącznicy kolejowej kierującej pociągi od strony Bielska-Białej na linię 97 w kierunku Suchej Beskidzkiej - informuje Hubert Maślanka prezes Stowarzyszenia Kolej Beskidzka. 
Zarządca infrastruktury kolejowej kończy właśnie konsultacje założeń studium wykonalności dla modernizacji linii kolejowej od Czechowic-Dziedzic do Zwardonia. W ramach analiz studyjnych ma być również rozważona budowa łącznicy w okolicy ul. Bielskiej i Bielów, która sprawi, że pociągi kursujące ze strony Śląska w kierunku Podhala omijając stację Żywiec, będą kierowane po nowym torze w na Linia Żywiec - Sucha Beskidzka
Wówczas rolę żywieckiej stacji przejmie zmodernizowana stacja Żywiec-Sporysz lub nowo wybudowany w okolicach ul. Witosa przystanek Żywiec - Miasto (Żywiec-Park).
Jaki będzie finalny kształt inwestycji dotyczącej linii Czechowice-Dziedzice - Żywiec - granica państwa, przekonamy się po zakończeniu studium wykonalności.
Zdjęcie: Dario Film