Wydarzenia

Sezon rowerowy w pełni, a pogoda za oknem zachęca do jazdy na dwóch kółkach. Rekreacyjne przejażdżki są częstym widokiem na drogach Żywiecczyzny. W trosce o bezpieczeństwo miłośników dwóch kółek, na drogi wyjechali również rowerzyści w mundurach, którzy podczas pełnionej służby szczególną uwagę zwracają właśnie na tą grupę uczestników ruchu drogowego.

 Rower to doskonały środek transportu. W czasie służby sprawdza się tam, gdzie trudno jest dotrzeć radiowozem. Nadbrzeża jeziora, rzek, park miejski czy wąskie uliczki między blokami - to teren gdzie ten środek transportu sprawdza się doskonale. Patrole rowerowe w Żywcu pilnują bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i turystów licznie odwiedzających to miasto. W czasie pełnionej służby policjanci szczególną uwagę zwracają właśnie na tę grupę uczestników ruchu drogowego. 

Rowerzysta to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Niechroniony dlatego, że w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego nic go nie chroni, nie ma pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych czy karoserii samochodu, która zamortyzowałaby uderzenie. Konsekwencje zdrowotne takich zdarzeń są często bardzo poważne, a niejednokrotnie kończą się tragicznie. Dlatego policjanci podczas pełnionej służby będą też rozmawiali z miłośnikami dwóch kółek i przekazywali im ważne informacje, związane z ich bezpieczeństwem. 

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej uwagi i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być właśnie  rowerzyści. Pamiętajmy - bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.