Wydarzenia

22 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Uroczystej Jubileuszowej Gali 25. edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" - ogłoszono zwycięzców trwającego od 1996 roku konkursu na najlepsze inwestycje budowlane.

W Jubileuszowej 25. edycji Konkursu udział wzięło ponad 470 inwestycji z całej Polski, ponad 87 zakwalifikowało się do finału. W ścisłej finałowej czołówce znalazły się inwestycje reprezentujące większość regionów Polski.

Na jedną z inwestycji finałowych wybrano „Budowę Szpitala Powiatowego w Żywcu” i przyznano tytuł finalisty w kategorii „obiekty zdrowia”. Złotą statuetkę wraz z tytułem odebrał w imieniu Powiatu Żywieckiego Wicestarosta Stanisław Kucharczyk. Nagrody i tytuły przyznano także Partnerowi Prywatnemu firmie InterHealth Canada oraz wykonawcy inwestycji firmie WODPOL.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.