Wydarzenia

Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie związane są ze zwyczajem obdarowywania bliskich prezentami. Postęp technologiczny przyczynił się do tego, że właściwie nie potrafimy już żyć bez telefonu komórkowego, komputera czy Internetu. O ile kilka lat temu były to narzędzia przeznaczone dla dorosłych i ułatwiające im pracę, o tyle współcześnie nowinki technologiczne są ważnym elementem w życiu najmłodszych.

Tablet, laptop, smartfon to obecnie popularny pomysł na gwiazdkowy prezent dla dziecka. Nie jest odkrywczym stwierdzenie, że technologia źle wykorzystywana stanowi poważne zagrożenie, nie tylko dla prawidłowego rozwoju dziecka, ale także prawidłowych i zdrowych relacji międzyludzkich, szczególnie zaś relacji dziecko-rodzic.


Warto więc dobrze zastanowić się nad tym, co nasze pociechy znajdą pod choinką. Właśnie dlatego rozpoczęła się Kampania informacyjna pod hasłem „Zakup kontrolow@ny”, przygotowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (w skład którego wchodzą Naukowa i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundacja Dzieci Niczyje). Kampania ma pomóc dorosłym w świadomym i mądrym wyborze prezentu w postaci sprzętu komputerowego lub gier, kupowanych z myślą o dzieciach.

Podobnie jak organizatorzy kampanii mamy nadzieję, że dzięki niej młodzi internauci będą bezpiecznie i konstruktywnie wykorzystywać nowe technologie, a fascynacja elektronicznymi gadżetami nie odbije się na relacjach dzieci-rodzice.

Więcej informacji znajdziecie na: www.saferinternet.pl

Oprac. PW

Kopiowanie materiałów zabronione.