Wszystkich Świętych: na cmentarzu obowiązkowe maseczki

Wszystkich Świętych: na cmentarzu obowiązkowe maseczki

Dzisiaj podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował by w kontekście zbliżających się świąt stosować maseczki na cmentarzach. 

 Podczas świąt tłumnie odwiedzamy cmentarze, trudno o zachowanie dystansu – poinformował Niedzielski. Jak podkreślił obecnie mamy dwa zabezpieczenia przed koronawirusem - szczepienia oraz maseczki. 

Minister zdrowia na konferencji podkreślił, że obecnie mamy realne dwa zabezpieczenia przed zakażeniem: szczepienie i maseczki.

Apeluję do wszystkich, szczególnie w kontekście zbliżających się świąt, aby oprócz tego faktu zaszczepienia, jeszcze stosować maseczki również na cmentarzach. Tu nie będzie żadnej ostrej regulacji, tylko to jest odwołanie się do odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich, za swoje otoczenie. W tradycji polskiej jest to, że tłumnie odwiedzamy cmentarze, ta liczba ludzi, którzy pojawiają się w tych miejscach pamięci jest bardzo duża, pojawia się tłok, trudno o zachowanie dystansu, więc myślę, że każda odpowiedzialna osoba podejmie decyzję, która z mojego punktu widzenia jest oczywista – powiedział minister zdrowia. 

Zdjęcie: Dario Film


Drukuj   E-mail
Image