Wydarzenia

W poniedziałek 8 kwietnia startuje żywiecka edycja filmów dokumentalnych o prawach człowieka, czyli 11 Objazdowy  Festiwal Filmowy „Watch Docs” 2013. Festiwal poświęcony jest prawom człowieka w filmie. 15 filmów, w tym krótkie i długie metraże, w ramach tegorocznej imprezy to spojrzenie na świat i obrazy, które raczje nie są dostępne w ogólnym obiegu kinowym czy telewizyjnym. Publiczność z Żywiecczyzny zapraszamy szczególnie na godz. 18.00 od poniedziałku do piątku, kiedy to zostaną pokazane filmy dotyczące traktowania emigrantów, spadku po Marku Kotańskim („Dzieci Kotana”), wycieków z wikileaks („Zezwalam na atak”), czy też porodów rodzinnych („Uwolnić poród”). Na ten ostatni seans zapraszamy szczególnie, gdyż zostanie on poprzedzony dyskusją z udziałem położnej, ekspertki  z Poradni Laktacyjnej w Bielsku Białej oraz reprezentantki Fundacji Klamra. Seans ten będzie dostosowany do potrzeb rodziców z małymi dziećmi (przewijaki, miejsca do karmienia).

plakat watch docs żywiec

Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o konkurs debat oxfordzkich*, w których na argumenty zmierzą się uczniowie czterech ponadgimnazjalnych szkół z terenu Żywiecczyzny. Debaty będą rozpoczynały poranne seanse Watch Docsa (poniedziałek 8.00, wt-czw. 10.00).

Ostatni dzień Festiwalu to wręczenie nagród najlepszym mówcom/mówczyniom i debata z udziałem przedstawicieli i przedstawicielek mediów lokalnych i przedstawiciela Amnesty International w Polsce, poświęcona wpływom mediów na rzeczywistość i granicom wolności słowa.

Zapraszamy do udziału na żywo w seansach, debatach i dyskusjach osobiście,

wd piesek

Dla wszystkich zachęconych, ciekawych, warto dodać, że wstęp na wszystkie seanse w ramach Festiwalu jest wolny. Zapraszamy do udziału na żywo w seansach, debatach i dyskusjach osobiście.

Materiały: Kino Janosik

Oprac.: KP

*Konkurs Debat Oxfordzkich na rzecz tolerancji i praw człowieka odbywa się w ramach projektu „Aktywnie na rzecz tolerancji” – Fundacji Klamra.

Projekt wspierany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii  Europejskiej. Projekt wspierany przez Fundację Batorego.