Wydarzenia

Sukces w „małych Mistrzostwach Polski”

XIII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Żywieckim przeszedł do historii. Potocznie cyfrę 13 uznaje się za pechową, niemniej nie w tym przypadku. W atmosferze sportowej rywalizacji na starcie imprezy stanęło 12 ekip z całego kraju i trzeba przyznać, że zawodnicy bawili się wyśmienicie.

Kiedy piszemy o zabawie, to myślimy tylko o tym, że grali z pasją. Bo tak rzeczywiście było. W sobotę wszystkie ekipy zostały podzielone na dwie grupy po sześć ekip. Po dwa najlepsze teamy miały walczyć później o przysłowiowe „pudło”. Gospodarze – Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, łatwo nie mieli. Teoretycznie silniejsza grupa była dla nich nie lada wyzwaniem. Ale trzeba przyznać, że wybrnęli z pułapki. W dwóch ostatnich meczach w grupie, w rywalizacji o wszystko pokonali ekipy z Poznania i Wrocławia. Decydujące punkty zdobywali w grze podwójnej udowadniając, iż w tym elemencie gry są mocni. Ostatecznie sprawili miłą niespodziankę i zajęli 3 miejsce w turnieju. Obsada zawodów była znakomita i trzeba powiedzieć, iż małe Mistrzostwa Polski zapamiętają na długo z miłym akcentem.


turniej3

Niedzielny turniej indywidualny był popisem techniki i ofensywnego wyszkolenia zawodników przyjezdnych. Najlepszy okazał się Dariusz Kuczera z Katowic. Drugie i trzecie miejsce dla pingpongistów z Warszawy. Lider Eurobeskidów – Sławomir Brak miał w niedzielę pecha. Przegrał z były zawodnikiem pierwszej ligi 2:3. Drugie spotkanie, równie pechowe, niestety także porażka 2:3, z aktualnym reprezentantem kraju jadącym końcem miesiąca na Mistrzostwa Europy.


turniej2

Trzeba jednak przyznać, iż organizacja całego turnieju udała się na piątkę. Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy doczekało się z czasem imprezy, której nie sposób pominąć w kalendarzu zawodów w kraju. Coraz lepsza współpraca z lokalnymi ośrodkami promującymi również tenis stołowy musi przynieść sukces. Za rok XIV Turniej Tenisa Stołowego. I zapewne równie udany, jak tegoroczny.

Wyniki w kategorii drużynowej:

1. IKS – AWF Warszawa

2. START Katowice II

3. Stowarzyszenie Łodygowice

4. START Katowice I

5. START Wrocław

6. START Skierniewice

7. START Szczecin

8. START Łódź I

Wyniki w poszczególnych kategoriach indywidualnych:

Kategoria kobiet wózki

1. Krystyna Wandachowicz

2. Genowefa Skiba

3. Iwona Wielgos

Kategoria mężczyzn wózki zakwalifikowanych do turnieju

1. Sławomir Przybysz

2. Lech Jabłoński

3. Daniel Staszak

Kategoria mężczyzn wózki poza turniejowa

1. Rafał Czuper

2. Tomasz Jakimczuk

3. Sławomir Przybysz

Kategoria kobiet Open

1. Monika Borewicz

2. Teresa Glińska

3. Krystyna Górecka

4. Magdalena Wieczorek

5. Justyna Beton

6. Lucyna Małek

Kategoria mężczyzn open

1. Roman Jankowski

2. Marcin Spurek

3. Mariusz Olczak

4. Dariusz Ścigany

5. Paweł Jabłoński

6. Roman Ćwik

7. Roman Jankowski

8. Grzegorz Pieronek


DCIM141MEDIAKopiowanie materiałów zabronione