Wydarzenia

W niedzielę 1 października późnym popołudniem do Ślemienia przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Informacja o tej wizycie długo pozostawała w kuluarach a w samym spotkaniu uczestniczyła niewielka grupa mieszkańców.

 Przygotowania do wizyty w ślemieńskiej remizie trwały od kilku dni, jednak nikt oficjalnie nie potwierdzał przybycia premiera Morawieckiego do Ślemienia. Około 19:30 rozpoczęła się oficjalna część, podczas której poruszono wybrane punkty programu wyborczego PiS, ale także podkreślano przełamywanie podziałów na Polskę A i Polskę B - "Dla mnie sensem polityki jest to, aby wyrównywać szanse rozwojowe. Bo sprawiedliwy i solidarny rozwój to równomierny rozwój" - mówił Morawiecki. 
Jednak głównym punktem wizyty szefa rządu był temat tzw. "Bitwy o remizy" - jak powiedział premier: "Wzorem wyborów poprzednich, chcemy zaproponować rywalizację w powiatach i gminach tak, aby gminy do 20 tys. mogły rywalizować ze sobą, w której gminie będzie najwyższa frekwencja. Wygrana gmina będzie mogła przeznaczyć do 1 mln zł na remont / odnowienie remizy strażackiej. Jeżeli w gminie nie będzie remizy - na inny budynek użyteczności publicznej". 

Podczas dzisiejszej wizyty premier Mateusz Morawiecki podkreślił - "Prawdziwa demokracja jest wtedy, gdy jest jak najwyższy udział w wyborach. Będziemy do tego zachęcać. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w wyborach i w referendum".

Wizyta w Ślemieniu przebiegła spokojnie. Wydarzenie zabezpieczały liczne oddziały policji i Służby Ochrony Państwa. Mieszkańcy gminy podkreślali, że w spotkaniu udział wzięły tylko wybrane osoby. Jutro szef rządu będzie przebywał z wizytą w województwie małopolskim i podkarpackim.