Wydarzenia

Jak poinformował Śląski Urząd Wojewódzki w ostatniej dobie odnotowano 412 nowych potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Najwięcej zachorowań wykryto w powiatach: żywieckim (34), cieszyńskim (19), tarnogórskim (18), raciborskim (14), częstochowskim (12), bielskim (15), kłobuckim (12), będzińskim (11), Rybniku (13), Bytomiu (19), Katowicach (20), Rudzie Śląskiej (25), Częstochowie (32), Bielsku – Białej (10) i Tychach (20).

Jak podał Śląski Urząd Wojewódzki: Nowe ognisko koronawirusa ujawniono m.in. w szpitalu w Świętochłowicach, w którym okazało się, iż zakażonych jest 9 pacjentów oraz 9 osób z personelu medycznego z oddziału chirurgii.

Ponad 700 mieszkańców Rajczy i Milówki trafiło do kwarantanny po tym, gdy 3 księży z Rajczy zachorowało na Covid- 19 w ostatnim czasie, U dwóch stwierdzono objawy, jeden z nich wymagał hospitalizacji. Ksiądz, u którego uzyskano pierwszy wynik  dodatni, prowadził wcześniej lekcje religii jednej ze szkół w Milówce oraz w Szkole Podstawowej w Rajczy.  Wszyscy uczniowie i personel z  kontaktu z zakażoną osobą (właśnie łącznie ponad 700 osób) zostali objęci dochodzeniem epidemiologicznym. Pozostali księża z parafii również trafili do kwarantanny, a kolejnych 68 osób  objęto nadzorem epidemiologicznym. Obecnie osoby pozostają na kwarantannie. Nie ma nowych zakażeń.

Koronawirusa potwierdzono także u 3 siatkarzy GKS GieKSa Katowice, którzy nie wymagali hospitalizacji. 16 osób jest pod nadzorem sanepidu. Po wykryciu 3 zakażonych aktorów w Teatru Polskiego w Bielsku – Białej 31 kolejnych osób służby sanitarne skierowało do kwarantanny. Do 15 wzrosła liczba zakażeń w szpitalu w Myszkowie, w którym ujawniono zachorowania na oddziałach wewnętrznym i chirurgicznym.