Wydarzenia

 Trwa projekt  „Pogłębianie współpracy PL – SK Łękawica – Vavrečka”.  18 maja odbyła się już Międzynarodowa Majówka, której gwiazdą był zespół „Baciary”. W ostatnią sobotę odbył się Dzień Dziecka 2013, a przed nami jeszcze szereg innych ciekawych imprez, ze słowackimi akcentami.

 Dzień Dziecka w Łękawicy odbył się tym razem na terenie amfiteatru, choć organizatorzy do ostatniej chwili zastanawiali się, czy nie przenieść imprezy do sali gimnastycznej przy Zespole Szkół. Uznano jednak, że zabawa na świeżym powietrzu będzie znacznie lepszym pomysłem.

Wszystko zaczęło się od mini-olimpiady. Dzieci i młodzież uczestnicząca w zawodach sportowych mogli rywalizować m.in. w takich konkurencjach, jak bieg na 200 metrów, badminton, konkurs rzutów do kosza, przeciąganie liny, czy podnoszenie ciężarka. Było mnóstwo emocji oraz dobrej zabawy. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody.

LEKAWICA 01

Finiszem sportowych emocji była prezentacja dwóch drużyn piłki ręcznej LKS Orzeł Łękawica. W podziękowaniu za wygranie przez łękawianki turnieju piłki ręcznej na Orlikach, który tydzień wcześniej odbył się w Gilowicach, wójt gminy Łękawica Stanisław Baczyński przekazał dziewczynom sześć profesjonalnych piłek, które z pewnością przydadzą się w dalszym rozwoju łękawickiej drużyny „szczypiorniaka”.

Przez ostatnie tygodnie, uczniowie szkół z tereny gminy Łękawica przygotowywali się do turnieju wiedzy o krajach sąsiadujących z Polską. Konkurs miał trzy etapy. Komisja oceniała przygotowane przez szkołę stoisko z prezentacją wylosowanego przez szkołę kraju, następnie uczniowie musieli zaprezentować program artystyczny poświęcony szkole, a na końcu czteroosobowe reprezentacje szkół musiały odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących „ich” kraju, zadanych przez prowadzącego imprezę. Uczniowie wykazali się dużą inwencja oraz znakomitą wiedzą. Najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Łękawicy, drugie miejsce zajęła szkoła z Kocierza, a trzecie Gimnazjum w Łękawicy. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę  dla szkoły trampolinę.

LEKAWICA 02

Organizatorzy zadbali o to, by bardzo ciekawie wyglądał program artystyczny w części „Na wesoło”. Był więc pokaz walk rycerskich, był pokaz młodych zawodników kung fu i znakomity występ taneczny. Przez cały czas – dzięki fundacji R-Sqad z Opola, uczestnicy Dnia Dziecka mogli korzystać z konsoli wii, grając w wybrane przez siebie gry. Przedstawiciele fundacji uczyli również dzieci, jak grać w gry planszowe. Rodzice mogli skorzystać również z bezpłatnej konsultacji logopedycznej dla swoich pociech. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

Zwieńczeniem Dnia Dziecka było wysłanie baloników do nieba. Na przytwierdzonych do napełnionych helem baloników karteczek, dzieci wpisywały swoje największe marzenia. Potem nastąpiło wielkie odliczanie, po których w niebo pofrunęło jednocześnie 100 balonów.

 Kolejna impreza w ramach projektu „Pogłębianie współpracy PL – SK Łękawica – Vavrečka” odbędzie się już 22 czerwca. Będzie to „Powitanie lata”, w trakcie którego zostanie wybrana m.in. Miss Nocy Świętojańskiej. Przewidziano też występy kabaretów nieprofesjonalnych oraz wiele innych atrakcji. A w tym roku jeszcze Przegląd Orkiestr Dętych, wizyta w Vavreczce z okazji Święta świętej Anny oraz gminne dożynki połączone ze Świętem Kapusty. W Łękawicy i Vavreczce będzie się działo bardzo dużo!

 Źródło: ŻywiecMedia