Wydarzenia

Witaj serdecznie.

Mam już nowy rok, 2013. Jak tam Twoje nastawienie? Czy masz swoje noworoczne postanowienia? Czy już zacząłeś działać w kierunku realizacji swoich celów? Dzisiaj będzie bardzo krótko, ale dosadnie. Zrobimy sobie po prostu wstęp w nowe dwanaście miesięcy. Albo dla złośliwych – w kolejne dwanaście miesięcy swojego życia.

 Od września rozmawiamy sobie o życiu, o zmianie. Bo zmiana jest czymś oczywistym. To oczywista oczywistość, jak powiedział ktoś kiedyś. Codziennie świat się zmienia nie do poznania. Nic dwa razy się nie zdarza. Jak to jednak jest, że ludzie potrafią całe życie robić to samo i udawać, że nic nie widzą? Bo nie widzą. A może nie wiedzą? Ty  już wiesz. Pytanie co z tym zrobisz.

 Ciekawe, czy jesteś typem człowieka konsumenta? Czyli czytasz tak sobie dla frajdy moje artykuły a potem dalej robisz to, czego nie lubisz. Czy może jesteś człowiekiem otwartym na świat i na nowości?

 Prawda, jest najważniejsza. A jaka jest prawda? Ludzie mają w głębokim poważaniu samych siebie. Pisaliśmy to już pod koniec roku poprzedniego. Wolą kupować nowe samochody, wystawiać sobie domy, kupować mieszkania, nowe komputery, ale zapominają o inwestowaniu w siebie. Ty jesteś najważniejszy. Czas wrócić do zasady „być”, a uciekać od „mieć”. Pora przestać używać, a zacząć pracować. Na tym świecie niestety, ale używa się ludzi, ale to historia na inne spotkanie. Na ten moment to tyle. Zapraszam do następnego artykułu za tydzień.

Autor: Sławomir Brak

Kopiowanie materiałów zabronione.