Wydarzenia

Apelujemy i ostrożność i rozwagę! Oszuści po raz kolejny zaatakowali i próbują wyłudzić pieniądze od seniorów. Dzisiaj już sześciu mieszkańców powiatu żywieckiego odebrało telefony i usłyszało historię o rzekomym wypadku, którego sprawcą ma być bliska osoba. Aby nie pójść do więzienia potrzebuje pieniędzy. Na szczęście seniorzy zachowali zimną krew i nie dali się nabrać. Jak tylko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami przerwali połączenie.

Dzisiaj już sześciu mieszkańców Żywiecczyzny odebrało telefon i usłyszało historię o tym, że ktoś bliski, syn, córka, wnuk, spowodowali śmiertelny wypadek, są na policji, aby nie poszli do więzienia potrzebują pieniędzy. Na szczęście seniorzy nie dali się nabrać i gdy tylko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami przerywali połączenia.

Apelujemy o ostrożność! Kolejne próby pokazują, że oszuści nie odpuszczają. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy zadzwońmy do swoich bliskich i upewnijmy się czy to rzeczywiście oni potrzebują pomocy. Zajmie nam to chwilę, a w ten sposób nie stracimy swoich oszczędności.

Zdjęcie: Dario Film