Wydarzenia

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Po raz kolejny przypominamy - alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


W piątek około 15.40, w Krzyżowej na ul. Jana Pawła II, policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem, 48-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Z kolei w sobotę około 19.30 dyżurny komisariatu policji w Rajczy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Zwardoniu na S1. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wstępnie ustalili, 32-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierując alfa romeo, w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Milówki mercedesem, którym kierował 34-latek. Po zdarzeniu 32-latek, nie zatrzymał się i zaczął uciekać najpierw samochodem, a później na piechotę. Został ujęty przez innych kierowców i przekazany policjantom z Rajczy. Gdy mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości okazało się, że miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Zdjęcie: Dario Film