Wydarzenia

Jak podał dzisiaj Śląski Urząd Wojewódzki, stan na godzinę 17.30, są kolejne zachorowania w naszym powiecie. 

12 przypadków zachorowań i 53 wyzdrowienia
Zakażenie koronawirusem wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: mieszkańca Mikołowa w średnim wieku, młodego mieszkańca Żywca, 2 mieszkanek powiatu żywieckiego (w sile wieku i w średnim wieku), młodego mieszkańca Lublińca, 2 mieszkanek powiatu lublinieckiego (w średnim wieku i starsza), 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (2-letnie dziecko, 2 kobiety: młoda i starsza) oraz 2 mieszkańców Katowic (kobieta w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku).

53 kolejnych mieszkańców zwalczyło koronawirusa. Tylko 4 z nich leczyło się w szpitalach zakaźnych, jeden przebywał w izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju (65-letnia mieszkanka Częstochowy), pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza zakaźnika. Najstarszy wyleczony mieszkaniec ma 98 lat (to mieszkaniec Bytomia), najmłodszy 8 - to mieszkanka powiatu lublinieckiego.

W województwie śląskim mamy obecnie 666 mieszkańców, którzy wyzdrowieli z Covid-19 - informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

Z kolei Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podaje, że aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim przedstawia się następująco:

- liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 020 / 4 884

- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport - 440 / 435

- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport - 5 966 / 5 873

- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 1 727

- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 35 036

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport - 2 947 / 2 935

- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport - 666 / 613

- liczba zgonów / ostatni raport - 138 / 133

Ponadto WSSE w Katowicach poinformowała o 4 zgonach mieszkańców powiatu Żywieckiego. W komunikacie czytamy: woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarli, 83-letnia kobieta i 86-letni mężczyzna, obie osoby z powiatu żywieckiego. W szpitalu w Raciborzu zmarli, 63-letni mężczyzna z Sosnowca i 61-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego, a w szpitalu w Zawierciu 82-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego. 


Zdjęcie w ikonie: Dariusz Lach