Wydarzenia

W ostatnim czasie w gminie Gilowice odbył się kiermasz ciast na rzecz Wiktorka Szczechowiaka z Węgierskiej Górki. Udało się zebrać ponad 20 tys. zł. 

Jak informuje gmina udało się zebrać 20.167,50 zł ( 16.107,50 zł trafiło do puszek przy słodkim kiermaszu, a 4.060,00 do puszek Koła Wolontariuszy z ZS Gilowice).

 Do wspólnej akcji charytatywnej zebrali się mieszkańcy Gilowic, którzy za pomysłem Pań Radnych z Gminy piekli ciasta i ciasteczka, a scena w sali GOK zapełniła się cała pysznymi słodkościami. W zbiórkę, która odbyła się w minioną niedzielę przy kościele zaangażowało się tak wiele osób, kół, stowarzyszeń, wolontariuszy, uczniów, nauczycieli … To jest wzruszające, że ludzie umieją  sobie pomagać i wspierać w trudnych sytuacjach. Szczególne podziękowania dla Pań z KGW "Kłos" oraz Pań z Koła Emerytów i Rencistów z Gilowic za znaczną ilość podarowanych ciast. To był wyjątkowo gorący dzień - słońce, mnóstwo energii i zapału wolontariuszy, sprawiło, że mieszkańcy oraz przyjezdni zapełnili puszki aż po brzegi. Upychane pieniążki nie mieściły się w pudełkach! Nasza Waleczna Maja, po swojej operacji, teraz wspierała zbiórkę dla Wiktorka w Gilowicach. DOBRO ZAWSZE WRACA! - informuje gmina.  

Zdjęcie: UG Gilowice