Wydarzenia

Do wybuchu butli gazowej doszło dzisiaj około godz. 19:00 w Trzebini na ulicy Parkowej. Dwie osoby - 67 letnia kobieta i 37 letni mężczyzna zostali poszkodowani z oparzeniami drugiego stopnia. 

Rzecznik żywieckiej straży pożarnej asp. sztab. Tomasz Kołodziej przekazał, że 67-letnia kobieta została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Siemianowicach Śląskich, który specjalizuje się w oparzeniach. 37-letniego mężczyznę zabrała karetka pogotowia. 

Według informacji podanych przez rodzinę życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo, aczkolwiek obrażenia są poważne. Poważnemu uszkodzeniu uległ sam budynek, który został niedawno wyremontowany.
Rodzina została objęta opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świnnej. W razie potrzeby zabezpieczona jest możliwość zamieszkania w lokalu zastępczym (nie zgłoszono takiej potrzeby na tę chwilę). Zapewnione jest też doraźne wsparcie ze strony samorządu gminnego. Jutro na miejscu od rana będą trwały czynności wyjaśniające, jak doszło do tego zdarzenia. Ma być obecny przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego - poinformował Mariusz Hujdus - wiceprzewodniczący Rady Gminy Świnna.
W Internecie ruszyła zrzutka, której celem jest pomoc poszkodowanej rodzinie. Można ją wspomóc TUTAJ