Wydarzenia

Firma INSTAL-TECH RACIBÓRZ Sp. z o. o. jako wykonawca robót związanych z budową sieci gazowej średniego ciśnienia w Gminie Świnna poinformowała o rozpoczęciu prac. 

Od dnia 06.04.2021r. firma zamierza rozpocząć prace na terenie sołectwa Świnna. Podczas budowy zamknięta będzie częściowo droga przy ul. Polnej.

Rozbudowa sieci gazowej na terenie gminny Świnna została podzielona na trzy etapy:

  • etap pierwszy: od gazociągu źródłowego znajdującego się w Żywcu przy ul. Pola Lisieckich (rejon Szpitala Powiatowego) poprzez ul. Habdasówka w Żywcu do ul. Polnej w Świnnej;

  • etap drugi, w którym główna nitka gazociągu jest planowana wzdłuż ulicy Żywieckiej (droga krajowa nr 945);

  • etap trzeci: gazociąg ze Świnnej do miejscowości Przyłęków oraz gazociągi w miejscowościach Świnna i Pewel Mała w drogach bocznych zlokalizowane przy ulicach: Przemysłowej, Osiedlowej, Jesiennej, Spacerowej, Zachodniej, Komarnik, Cisowej, Leszczynowej, Iglastej, Świerkowej, Jesionowej, Jana Pawła II, Żwirowej, Olszynowej, Prostej oraz ul. Górali Żywieckich.

Rozbudowa sieci gazowej w ulicy Kopernika realizowana jest odrębnym zadaniem, którego zakończenie planowane jest na wrzesień 2022 roku.

INSTAL-TECH RACIBÓRZ Sp. z o.o.
ul. J.von Eichendorffa 2, 47-400 Racibórz

tel. +48 32/414 92 88
fax +48 32/417 80 84 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcie: Pixabay