Wydarzenia

W ramach prowadzonych działań "Bezpieczna droga do szkoły" policjanci odwiedzają wszystkich pierwszoklasistów uczących się w Żywcu i w powiecie. W czasie tych niecodziennych lekcji stróże prawa przypominają dzieciom, jak być bezpiecznym w drodze do i ze szkoły.

W piątek odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej nr 5 w Żywcu.
Od początku września żywieccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji odwiedzają wszystkich pierwszoklasistów. W piątek odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej nr 5 w Żywcu. W czasie spotkania stróże prawa w łatwy i przystępny sposób przekazali dzieciom niezbędne informacje na temat bezpiecznych zachowań w domu, szkole czy na podwórku. Aby uczniowie lepiej przyswoili sobie przekazywane im informacje policjanci treści teoretyczne przeplatają ćwiczeniami. Na koniec każdy uczeń otrzymał od mundurowych „Elementarz bezpieczeństwa” - książeczkę edukacyjną, która zawiera najważniejsze informacje na temat pracy policjanta i uczy najmłodszych bezpiecznych zachowań. Dzięki temu dzieci zawsze będą mogły wrócić do tych ważnych treści. Książeczki zakupione zostały przez Urząd Miasta w Żywcu.

Rokrocznie prowadzona akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom rozpoczynającym naukę w szkole. W działania te zawsze zaangażowani są policjanci ruchu drogowego, którzy pełnią służbę w rejonach szkół i zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Stałym elementem akcji są też spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły.