Wydarzenia

29 lipca w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu przygotowywano akwarium biotopowe.

Już od wczesnych godzin Pan Piotr wraz z pracownikami Gminnego Centrum Kultury przygotowywali szkło, czyli nasze 600-litrowe akwarium. Jest co zalewać – powiedział jeden z przechodniów, który zainteresował się ruchem wokół budynku. Na godz.: 8:00 przyszli młodzi ochotnicy, którzy z chęcią pomagali panu Piotrowi.

 

Ochotnicza Straż Pożarna zjawiła się o 9:00 i od razu z werwą chłopaki wzięli się do pracy. Sprawdzenie pompy, rozłożenie węży… i choć do Soły jest kawałeczek, to odległość wydawała się ogromna. Na szczęście OSP niczego się nie boi i o 9:40 z węża wypłynęły pierwsze krople wprost do wielkiego szkła. 

Woda z Soły była nieco wzburzona i wydawać się mogło, że po lekkim deszczu mogła być nieco zamulona. Cóż można rzec, to w końcu akwarium biotopowe, czyli odzwierciedlające naturalne środowisko. Koniec lipca to też czas kwitnienia glonów, co można zaobserwować dzięki pianie na rzece Sole. Istnieje obawa, że glony te dostały się w dużej ilości do akwarium. Pan Piotr Kliś jednak uspokaja. 

Teraz akwarium musi dojrzeć i przygotować się na mieszkańców - informuje Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz.