Wydarzenia

Wczoraj nad Jeziorem Międzybrodzkim odbyło się spotkanie zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wzięły w nim udział dzieci ze szkoły pływania z Kóz. Organizatorami spotkania byli policyjni motorowodniacy z Gilowic oraz ratownicy z Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W czasie spotkania, dzieci zdobywały wiedzę dotycząca tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Poznały również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo każdy mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy woprowców w codziennej służbie. Dużo emocji wśród milusińskich wzbudziła możliwość obejrzenia policyjnej motorówki. Na koniec policjanci życzyli dzieciom udanego, ale przede wszystkim bezpiecznego letniego wypoczynku.

Głównym celem tej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Ze względu na szczególny czas wystąpienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19 większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, piąta edycja, akcji została poszerzona o działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w górach. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku. Akcja potrwa do końca września 2021 r. Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pod nazwą "Artystyczny przeWODNIK", promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia. Więcej na temat konkursu znajdą Państwo na stronie https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs.