Wydarzenia
 Policjanci z Żywca włączyli się w zorganizowany dla uchodźców z Ukrainy piknik integracyjny. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Jedną z nich był gość specjalny, maskotka śląskiej policji – Sznupek, z którym milusińscy chętnie pozowali do zdjęć oraz przybijali piątki. Ten drobny gest wywoływał uśmiech na niejednej dziecięcej twarzy.

 Wczoraj na terenie Żywca odbył się piknik integracyjny zorganizowany dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie powiatu żywieckiego. W czasie spotkania dla uczestników przygotowano bezpłatne stoiska z ubraniami, chemią czy zabawkami. Było wiele punktów z poczęstunkiem oraz słodkościami. Nie zabrakło również występów artystycznych w wykonaniu dzieci zarówno z Polski, jak i z Ukrainy. Oprócz zabawy uczestnicy mogli uzyskać ważne informacje, które przekazywali pracownicy z powiatowego urzędu pracy, czy też zakładu ubezpieczeń społecznych.


Na pikniku nie zabrakło żywieckich policjantów, którzy służyli radami z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, rozdawali ulotki, a także elementy odblaskowe. Gościem specjalnym spotkania była maskotka śląskiej policji Sznupek. Jego pojawienie się wywołało uśmiech na niejednej dziecięcej twarzy. Milusińscy chętnie pozowali do zdjęć oraz przybijali piątki z pluszowym przyjacielem dzieci. Policjantom pomagali uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.