Wydarzenia

 tym, że nie każda wyprawa do lasu może przebiec po naszej myśli przekonała się 70-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Kobieta wyszła na wycieczkę w góry i zgubiła się. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. 70-latka, została odnaleziona przez ratowników GOPR-u. Po jej przebadaniu przez ratowników medycznych, policjanci bezpiecznie odwieźli ją do domu. Po raz kolejny apelujemy, o to, że wybierając się w góry zawsze powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Wyprawy w góry to dla wielu relaks i sposób na odreagowanie od zgiełku miasta. Jednak zawsze na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać swoje bezpieczeństwo i do takiej wyprawy odpowiednio się przygotować. Weźmy również pod uwagę coraz chłodniejsze ranki i wieczory oraz to, że zmierzch zapada już szybciej niż w lecie.

O tym, że wyprawa w góry nie zawsze przebiega tak, jakbyśmy chcieli, przekonała się 70-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Kobieta kilka dni temu wybrała się na wycieczkę w góry i zgubiła się. O jej zaginięciu policjantów powiadomiła zaniepokojona rodzina. W tym przypadku na szczęście wszystko dobrze się skończyło. 70-latka miała przy sobie telefon komórkowy, dzięki czemu ratownicy GOPR-u, mogli być z nią cały czas w kontakcie i zorientować się w której części masywu górskiego się znajduje. Około 23.30 ratownicy GOPR-u dotarli do kobiety i bezpiecznie przetransportowali ją do komisariatu policji w Węgierskiej Górce, gdzie po przebadaniu przez ratowników medycznych, policjanci bezpiecznie odwieźli ją do domu.