Wydarzenia

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował o 9 osobach z powiatu żywieckiego, u których zdiagnozowano koronawirusa. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w województwie śląskim wyzdrowiało już blisko 500 osób!

Obecność koronawirusa potwierdziły badania próbek pobranych od kolejnych mieszkańców naszego województwa: 4 mieszkańców Rybnika (2 młodych, w średnim wieku i starszy), 2 mieszkańców powiatu rybnickiego (w sile wieku i w średnim wieku), 18 mieszkańców powiaty rybnickiego, 3 mieszkańców powiatu gliwickiego (młoda kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w sile wieku), 8 mieszkańców Bytomia (najstarszy 93 lata, najmłodszy 42), mieszkanki Cieszyna w sile wieku, 9 mieszkańców powiatu żywieckiego, młodego mieszkańca Żor, 20 kolejnych mieszkańców Rybnika, 5 mieszkańców Katowic, młodej mieszkanki Świętochłowic, 7 mieszkańców Rudy Śląskiej, 2 mieszkańców Siemianowic Śląskich (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 9 mieszkańców Żor, 6 mieszkańców powiatu wodzisławskiego, 4 mieszkanek Bierunia, 3 mieszkańców Mysłowic, 2 mieszkańców Tychów, 4 mieszkańców Gliwic, 2 mieszkańców Zabrza, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, 10 kolejnych mieszkańców powiatu żywieckiego, starszego mieszkańca Bielska-Białej, mieszkańca powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 8 kolejnych mieszkańców Bytomia, mieszkańca Cieszyna w średnim wieku, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku) i mieszkanki powiatu lublinieckiego w średnim wieku.

Łącznie mamy 2380 potwierdzonych osób zakażonych.

Mamy także 64 osoby, które wyzdrowiały. 5 spośród nich było hospitalizowanych w szpitalach i dochodziło do zdrowia pod opieką lekarzy zakaźników, pozostali leczyli się w swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy mieszkaniec ma 91 lat i mieszka w powiecie lublinieckim, najmłodszy ma 15 lat – to mieszkanka Zawiercia.

Łącznie 460 mieszkańców w województwie śląskim wyzdrowiało z Covid-19 - czytamy w komunikacie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.