Zyzańska i Kasprowski zwyciężyli w Turnieju Kadry Olimpijskiej

Zyzańska i Kasprowski zwyciężyli w Turnieju Kadry Olimpijskiej

W Prudniku w 100 metrowej hali sportowej odbył się Halowy Turniej najlepszych polskich łuczniczek i łuczników kadry olimpijskiej przygotowującej się do uzyskania kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Zawody odbyły się w konkurencji olimpijskiej 2x70m w 4 krotnym wielobojowym systemie. Wśród kobiet po zaciętej 2 dniowej rywalizacji wygrała Sylwia Zyzańska wynikiem 2610pkt. wyprzedzając o 6 pkt. Swoją koleżankę klubową z Łucznika Żywiec – Natalię Leśniak a ta z kolei wyprzedziła o 3pkt. Magdalenę Śmiałkowską ze Społem Łódź, 5 miejsce wynikiem 2540pkt. zajęła Wioleta Myszor a 6-te wynikiem 2522 Joanna Rząsa, obydwie zawodniczki z Łucznika.
Wśród mężczyzn zwyciężył zdecydowanie żywczanin Oskar Kasprowski wynikiem 2639pkt. wyprzedzając aż o 39pkt. Kacpra Sierakowskiego z Marymontu Warszawa i o 44pkt. Sławomira Napłoszka również z Marymontu, 9 miejsce zajął najmłodszy Jakub Bąk z Łucznika Żywiec.

Zwycięstwo Oskara Kasprowskiego w Prudniku było już kolejną 4-tą wygraną w zawodach halowych w sezonie 2021 na 5 rozegranych dotychczas zawodów. Jeden raz zajął on 2 miejsce. Taką samą ilość zwycięstw i jeden raz drugie miejsce zanotowała na swoim koncie Sylwia Zyzańska. Żywieccy łucznicy w składzie: Oskar Kasprowski, Sylwia Zyzańska, Natalia Leśniak, Wioleta Myszor i Joanna Rząsa udają się w dniach 16-21.03.2021 na I Puchar Europy do chorwackiego Porec. Będą to pierwsze międzynarodowe zawody na torach otwartych kwalifikujące do wyłonienia reprezentacji kraju na majowe Mistrzostwa Europy w Antalyi w Turcji podczas których 4 polki i 4 polaków będzie walczyło
o zdobycie jednej kwalifikacji olimpijskiej wśród kobiet i jednej wśród mężczyzn z reprezentantami ponad 20 europejskich państw.

Autor: Prezes LKS „Łucznik-Żywiec”
Jan Lach


Drukuj   E-mail