Sport

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy zaprasza na kolejną edycję Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 października w Dolinie Zimnik w Lipowej.

Jesienna impreza biegowa organizowana we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Żywcu, Gminą Lipowa, Lasami Państwowymi oraz Nadleśnictwem Węgierska Górka na stałe zapisała się w kalendarzu zawodów Stowarzyszenia z Łodygowic.

W imprezie weźmie udział ponad 200 zawodników z różnych regionów Polski. Biegacze będą mieli okazję bliżej poznać malowniczą Dolinę Zimnika, Kościelec, Malinową Skałę oraz Skrzyczne przez które prowadzi blisko 22-kilometrowa trasa półmaratonu.

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkową koszulkę, medal oraz obiad. Natomiast do zwycięzców poszczególnych kategorii trafią atrakcyjne nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Pula nagród wynosi 10 tys. złotych.

Dla miłośników biegów górskich Organizatorzy mają dobrą wiadomość – są jeszcze wolne miejsca na liście. Aby zgłosić się do udziału w zawodach trzeba mieć ukończone 18 lat, wypełnić formularz na stronie https://www.bgtimesport.pl/zawody/info/id/680 oraz opłacić wpisowe.

Szczegółowe informacje o biegu można znaleźć na www.eurobeskidy.org.pl

Bieg napędza Sponsor główny Spółka GAZ System.

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Półmaraton jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.