Sport

16 września br. w Łazach odbyła się XV Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start". W zawodach wzięła udział 11-osobowa drużyna z Żywca!

Olimpiada UTW to nie były tylko sportowe zmagania, ale także dyskusje, spotkanie seniorów z różnych części naszego kraju. Podczas wydarzenia można było także podziwiać prezentacje artystyczne przygotowane na tę okazję. Ze względu na dużą ilość uczestników (ponad 1100 osób) wydarzenie miało kilka lokalizacji m.in na terenie campusu nad Zalewem Miejskim "Mitręga" w Łazach, na stadionie miejskim w Łazach i Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu, w Parku Wodnym „Jura”, w hali sportowej „Klaudiusz” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach, w Miejskim Ośrodku Kultury oraz na strzelnicy Śląskiego Klubu Strzeleckiego „Alfa” w Dąbrowie Górniczej. 

Tegorocznej olimpiadzie towarzyszyła międzypokoleniowa sztafeta olimpijska, a zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach sportowych: biegi, pływanie, pchnięcie kulą, łucznictwo, tenis stołowy, przełaje rowerowe, turniej brydżowy, turniej boule, turniej szachowy i strzelectwo. W zawodach wzięło udział 71 drużyn.

W olimpiadzie brała udział 11-osobowa drużyna z Żywca, która zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła 7. medali

Lista medalistów:

1. Jerzy Duda

2. Tadeusz Szatanik

3. Bogusław Krynicki

4. Kazimierz Miśkowiec

5. Krzysztof Bielewicz

6. Andrzej Mrowiec

7. Waldemar Wowoczny

Miejsca punktowane: 

1. Marek Moszczak

2. Krzysztof Czulak

3. Małgorzata Wróbel

4. Antoni Filipiak

Zawodnicy z Żywca wystartowali w zawodach tylko dzięki własnemu uporowi oraz zaangażowaniu. Nie mieli wsparcia z żadnej instytucji czy organizacji z naszego terenu. 

Publikujemy podziękowania jednego z zawodników:

Wczorajszy dzień był dla mnie wyjątkowy. nie tylko, że odniosłem swój sukces, ale, że zobaczyłem wielu wspaniałych ludzi, aktywnych i radosnych bawiących się jak nastolatki. Kaziu pragnę Ci podziękować, bo to tylko dzięki Twojemu uporowi, mogłem w tym uczestniczyć. Jeszcze raz dzięki, dużo zdrówka i szalonych pomysłów - Bobek.

IMG 20230918 WA0004

IMG 20230918 WA0005

IMG 20230918 WA0007