Sport

W Rotterdamie/Niderlandy (14-20.08.2023) odbyły się Mistrzostwa Europy z udziałem polskiej reprezentacji i zawodników z całej Europy.

Ksenia Markintantova wywalczyła tytuł V-ce Mistrzyni Europy przegrywając w pojedynku finałowym na odległości 50m w kategorii łuków bloczkowych z zawodniczką z Turcji Sevgi Yorulmaz wynikiem 133 do 136pkt., w 1/2 wygrała z zawodniczką z Wielkiej Brytanii Pine Peterson wynikiem 140 do 139pkt., wcześniej w 1/4 pokonała inną angielską zawodniczkę Jodie Grinham wynikiem 141 do 137pkt. Po strzelaniach kwalifikacyjnych w konkurencji 2x50m Ksenia zajmowała miejsce 3 wynikiem 681pkt. prowadziła zawodniczka Cure Oznur wynikiem 694pkt., która przegrała w 1/2 finału ze swoją koleżanką z tureckiej reprezentacji, późniejszą Mistrzynią Europy.
Srebrny medal polskiej zawodniczki w kategorii łuków bloczkowych to kolejny sukces po złotym i srebrnym medalu polskich zawodników na Mistrzostwach Świata w Berlinie w tej samej kategorii.

Srebrny medal Ksenii w Mistrzostwach Europy zapewnił zawodniczce nominację olimpijską do Paryża - 2024.