2 marca
2024
Sport

27 października br. w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu odbyło się podsumowanie całorocznego współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu żywieckiego za rok 2022/2023.

Spotkania podsumowujące współzawodnictwo sportowe odbywają się corocznie. Uczniowie rywalizują ze sobą w zawodach szkolnych w wielu dyscyplinach takich jak np. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, pływanie, lekkoatletyka czy biegi przełajowe.

Nagrody w imieniu Powiatu Żywieckiego wręczyli Wicestarosta Stanisław Kucharczyk oraz Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Mirosław Dziergas.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZA ROK SZKOLNY 2022/2023

IGRZYSKA DZIECI - szkoły podstawowe klasy 1-6

  1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Łodygowicach
  2. miejsce Szkoła Podstawowa w Kamesznicy
  3. miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowej
  4. miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Klicha w Wieprzu
  5. miejsce Szkoła Podstawowa w Pietrzykowicach
  6. miejsce Szkoła Podstawowa w Cięcinie

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - szkoły podstawowe klasy 7-8

  1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Żywcu
  2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach
  3. miejsce Szkoła Podstawowa im. ks. prał. St. Gawlika w Radziechowach
  4. miejsce Szkoła Podstawowa w Kamesznicy
  5. miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 w Żywcu
  6. miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Sopotni Wielkiej

LICEALIADA DZIEWCZĄT

  1. miejsce Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu
  2. miejsce Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Żywcu
  3. miejsce Zespól Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu
  4. miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu
  5. miejsce Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących
  6. miejsce Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu

LICEALIADA CHŁOPCÓW

  1. miejsce Zespół Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Żywcu
  2. miejsce Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu
  3. miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu
  4. miejsce Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu
  5. miejsce Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Żywcu
  6. miejsce Zespół Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu

KLASYFIKACJA GMIN:

  1. miejsce Miasto Żywiec - w imieniu Burmistrza Miasta Żywca nagrodę odebrał Dyrektor MOSiR w Żywcu Marian Mrowiec.
  2. miejsce Gmina Lipowa - w imieniu Wójta Gminy nagrodę odebrał Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipowej Janusz Caputa
  3. miejsce Gmina Radziechowy Wieprz - w imieniu Wójta Gminy nagrodę odebrał Krzysztof Figura.

Podczas uroczystości pożegnano ustępujący Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Żywcu na czele z Prezesem Panem Romanem Czechem, Andrzejem Zielińskim, Tadeuszem Skowronem, Wiesławem Talką i Mirosławem Satławą, którzy byli wysoko cenionymi działaczami Szkolnego Związku Sportowego.