Sport

Nie udało się zdobyć złotego medalu w kolejnych Mistrzostwach Polski w łucznictwie wśród młodzieżowców. Po zdobyciu 9-ciu tytułów Mistrzów Polski wśród seniorów, juniorów i juniorów młodszych w Bytomiu zawiódł Oskar Kasprowski zdobywając tylko brązowy medal a prowadził w zawodach po strzelaniu kwalifikacji w konkurencji olimpijskiej 2x70m.

Niestety w pojedynku ½ finału z zawodnikiem CWKS Resovia Rzeszów Pawłem Czyżem przegrał w barażu przy remisowym stanie pojedynku 5 do 5pkt. strzelając „9” a przeciwnik „10”. V-ce Mistrzostwo Polski w strzelaniu zespołowym oraz srebrne medale zdobyli Oskar Kasprowski, Patryk Cacak i Bartłomiej Wiśniecki. Zespół kobiet Łucznika zajął 5 miejsce po przegranym pojedynku barażowym z zespołem KS Płaszowianka Kraków, następnie zawodniczki Płaszowianki zdobyły złoty medal w zawodach. Żywczanki strzelały w składzie: Paulina Pyzowska, Wioletta Długoszek, Sofia Tulkina. W punktacji klubowej Łucznik zajął 2 miejsce zdobywając 84pkt. za Marymontem Warszawa 128pkt. a przed Surmą Poznań, Talentem Wrocław, Mazowszem Teresin i Resovią Rzeszów. Sklasyfikowano 20 klubów. W klasyfikacji medalowej zwyciężył Marymont Warszawa – 2 złote medale przed Resovią Rzeszów – 1 złoty, 2 srebrne, Mazowszem Teresin – 1 złoty, 1 brązowy, Płaszowianką Kraków – 1 złoty, MRKS Gdańsk – 1złoty, 6 m-ce zdobył Łucznik Żywiec – 1 srebrny, 1 brązowy medal.

W dniach 10-16.08.2021 odbywają się we Wrocławiu na obiektach AWF Mistrzostwa Świata Juniorów. Mistrzostwa te miały odbyć się w Australii ale wobec globalnej pandemii związanej z wirusem Covid-19 Australicycy zrezygnowali z organizacji Mistrzostw Świata. We Wrocławiu wystartuje 527 zawodników z całego świata w tym żywieccy łucznicy w reprezentacji kraju: Filip Łazowski, Jakub Bąk, Tacjana Matuszek, Joanna Bargiel, Maksymilian Wider oraz Julita Hankus, Maja Rakowska i Kordian Myszor-Lach w konkurencji łuków bloczkowych w kategorii juniorów młodszych.

Autor:  Prezes i trener