Sport

Ministerstwo Sportu opublikowało ranking w punktacji we współzawodnictwie dzieci i młodzieży za rok 2021. LKS „Łucznik-Żywiec” zajął 3 miejsce w województwie śląskim ulegając tylko potentatowi sportowemu, jakim jest AZS AWF Katowice, który zdobył 1 miejsce w Polsce pokonując wszystkie kluby sportowe z całego kraju.

Drugie miejsce w województwie śląskim zajął klub MKS Czechowice Dziedzice specjalizujący się w kajakarstwie. Natomiast Łucznik Żywiec zajął miejsce 3 zdobywając 314,25pkt. wyprzedzając renomowane kluby sportowe w całym województwie śląskim.
Na dorobek punktowy Łucznika złożyły się punkty zdobyte przez zawodniczki i zawodników reprezentujących: łucznictwo - 279,25pkt., tenis ziemny - 35pkt. Każdy klub sportowy
w Polsce uczestniczący w systemie młodzieżowego współzawodnictwa sportowego zdobywał punkty w kategoriach wiekowych: młodzieżowiec, junior, junior młodszy w Mistrzostwach Polski a młodzicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików  /w naszym województwie  w rywalizacji wśród zawodników woj. śląskiego i woj. opolskiego/.
W rywalizacji w kraju w łucznictwie LKS „Łucznik-Żywiec” zajął 1 miejsce.

1. LKS „Łucznik-Żywiec” – 279,25pkt.
    2. SŁ Marymont Warszawa – 195,75pkt.
    3. MLKS Mazowsze Teresin – 135,50pkt.
    4. Oś Surma Poznań – 118,50pkt.
    5. UKS Talent Wrocław – 111,83pkt.
    6. MLKS Czarna Strzała Bytom – 92,33pkt.

Medale i punkty dla „Łucznika-Żywiec” zdobyli zawodnicy:
  2. Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie, Żywiec 30.07-1.08.2021r. – 99,67pkt.
    Złote medale zdobyli: Tomaszewicz Kinga, Łazowski Filip, Wojtala Adam, Kupczak Konrad, Jurasz Karolina.
    Srebrne medale zdobyli Sawicka Anna, Hankus Oliwia, Jurasz Karolina.
    Brązowe medale zdobyli: Mędrzak Mateusz, Hudyma Bohdan, Dovgan Ostap.
    Ponadto punkty zdobyli: Płaza Klaudia, Misiura Joanna, Wider Aleksandra, Czaja Julia, Kosecka Jagoda.
    2. Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie ziemnym, Stalowa Wola 11-13.06.2021r. – 33pkt.
    Brązowy medal zdobyła: Czapulak Ewa.
    Ponadto punkty zdobyli Kosowska Zuzanna, Turczuk Natalia, Sroka Miłosz, Kubalka Igor, Konovchuk Vadym, Nahirniak Zinovii, Makarenko Vasyl.
  3. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych,
    Dobrcz k/Bydgoszczy 16-18.07.2021r. – 63,75pkt.
    Złote medale zdobyli: Bąk Jakub, Wider Kazimierz, Wider Maksymilian, Obrocki Mariusz, Rakowska Maja, Hankus Julita, Matuszek Tacjana, Bargiel Joanna.
    Brązowe medale zdobyli: Wider Kazimierz, Hankus Julita.
    Ponadto punkty zdobyli: Knopek Amelia, Kleszcz Zuzanna, Kliś Karolina, Łętowska Edyta, Smutek Maja, Bidzińska Łucja.
    Punkty zdobyte przez tenisistów: Zakrzewska Karolina, Konovchuk Denys – 2pkt.
  4. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Bytom 7-8.08.2021r. – 81,67pkt.
    Srebrne medale zdobyli: Kasprowski Oskar, Wiśniecki Bartłomiej, Cacak Patryk.
    Brązowy medal zdobył Oskar Kasprowski.

Ponadto punkty zdobyli: Tulkina Sofia, Długoszek Wioleta, Pyzowska Paulina,
    Sommer Aleksandra, Bonisławska Agnieszka, Hochuł Agata, Okrzesik Patrycja, Szeląg Natalia, Czarnecka Edyta, Lot Julia, Topolnicka Karolina, Kutypa Aleksandra, Gierula Adriana.
  5. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Bytom 29.09.2021r. – 34,16pkt.
    Złote medale zdobyli: Strzałka Otylia, Strzałka Roskana, Arenderska Amelia, Foja Dominik
    Srebrne medale zdobyli: Foja Dominik, Kubic Dawid, Strzałka Ksawery
    Brązowe medale zdobyli: Reznichenko Oleksandra, Pytko Alicja, Kupczak Julia

Ponadto punkty zdobyli: Suchoń Jakub, Hendzel Maksymilian, Hankus Arkadiusz,
    Franz Oskar, Myszor-Lach Kordian, Koraliova Daminika, Trała Maja, Reznichenko Kristina, Shvydka Mariia, Bilinska Albina, Cherkashyna Varvara, Pysmenna Vlada, Pysmenna Vitalina, Łabyś Wiktoria, Petrovskyi Pavlo, Ciupka Paweł, Kudzia Jeremiasz.

Łącznie medale i punkty dla klubu w roku 2021 we współzawodnictwie dzieci i młodzieży
wg punktacji Ministerstwa Sportu zdobyło 71 zawodników i zawodniczek w łucznictwie
i 9 zawodników w tenisie ziemnym.

LKS „Łucznik-Żywiec” w swoich planach szkoleniowo-sportowych na rok 2022 zakłada zdobycie większej ilości punktów w łucznictwie, tenisie ziemnym oraz w nowych dyscyplinach sportu uprawianych przez młodzież uczącą się w szkołach mistrzostwa sportowego prowadzonych przez klub, głównie: w judo i w zapasach w stylu wolnym.