Sport

Na torach otwartych KS Obuwnik Prudnik w dniach 5-7.04.2024r. odbył się XVII Międzynarodowy Puchar Gór Opawskich z udziałem 198 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

W najważniejszej kategorii kobiet i mężczyzn tryumfowali łucznicy z Żywca. Wśród kobiet II miejsce zajęła Polina Zvierieva przegrywając w finale z zawodniczką LKS Mazowsze Teresin Marią Małolepszą wynikiem w setach 6 do 2pkt. III miejsce zajęła Joanna Bargiel wygrywając z zawodniczką Gabrielą Kicą – SŁ Achilles Dobczyce wynikiem w setach 6 do 2pkt. Następne miejsca z Łucznika Żywiec zajęły: 7 – Amelia Knopek, 9 – Tacjana Matuszek.
Wśród mężczyzn wygrał Jakub Bąk pokonując w finale kolegę klubowego Karola Kępę wynikiem 7 do 3pkt, IV miejsce zajął Mateusz Mędrzak, VII m-ce Łukasz Patlewicz, VIII m-ce Krzysztof Migdał – wszyscy z Łucznika Żywiec.
Wśród juniorek młodszych wygrała Otylia Strzałka z Żywca pokonując w finale Kornelię Kępę
z ULKS Grot Zabierzów wynikiem w setach 6 do 2pkt. W pojedynku o brązowy medal koleżanka klubowa zwyciężczyni Oleksandra Reznichenko pokonała zawodniczkę Kalinę Dzierżak – KS Drukarz Warszawa wynikiem w setach 6 do 2pkt. 7-me miejsce zajęła Mariia Shvydka z Żywca.
Wśród juniorów młodszych najlepszy z Żywca był Ostap Kolodka zajmując 5 m-ce.
Wśród młodziczek wygrała Julia Góralczyk przed Małgorzatą Kleszcz i Wiktorią Myszor-Lach - wszystkie zawodniczki z LKS Łucznik Żywiec.
Wśród młodzików wygrał Wojciech Szpyrka przed kolegą klubowym Pawłem Klokotskyi - oboje
z LKS Łucznik Żywiec, 3 miejsce zajął Natan Fronczyk – KŁ Chrobry Głuchołazy. 

I miejsce Otylia Strzalka III Oleksandra Reznichenko

II miejsce Polina Zvierieva III miejsce Joanna Bargiel