Sport

W dniach 3-8.04.2023 odbył się Puchar Europy w Anglii z udziałem całej europejskiej czołówki kobiet i mężczyzn. W zawodach wystartowało 308 zawodniczek i zawodników z 28 państw europejskich. Liczna obsada zawodów na początku sezonu podyktowana była kwalifikacjami do Europejskich Igrzysk, które odbędą się w Krakowie w dniach 23-29.06.2023. W Europejskich Igrzyskach wystartuje polska ekipa w składzie 3 kobiety i 3 mężczyzn, jako gospodarz imprezy bez kwalifikacji.

Klaudia Płaza, zawodniczka Łucznika Żywiec zajęła 8 lokatę w klasyfikacji końcowej Pucharu Europy i jest to najwyższa lokata w karierze sportowej 19-letniej zawodniczki.
Klaudia pokonała w pojedynkach eliminacyjnych kolejno w 1/48 zawodniczkę z Grecji Maroniti Styliani wynikiem 6 do 0 pkt., w 1/24 pokonała koleżankę klubową Natalię Leśniak po zaciętym pojedynku w barażu wynikiem 6 do 5pkt. strzelając w barażu 29 do 26pkt., w 1/16 zawodniczkę
z Francji zajmująca po klasyfikacji 4 miejsce Caroline Lopez wynikiem 6 do 4pkt., w 1/4 również zawodniczkę z Francji Adiceom Audrey wynikiem 6 do 2pkt.
W drodze do półfinału przegrała z zawodniczką z Wielkiej Brytanii Healey Penny wynikiem 0 do 6pkt. Wysoką 8 lokatę w Europie zdobył mikst w składzie Wioleta Myszor i Jakub Bąk, którzy w 1/8 finału pokonali parę z Irlandii wynikiem 5 do 3 pkt. a w ¼ ulegli włoskiej parze 0 do 6pkt.
Pozostali polscy zawodnicy reprezentujący klub LKS „Łucznik-Żywiec” zajęli miejsca:
Wioleta Myszor- 17, Jeongmin Lim – 17, Natalia Leśniak – 33, Bargiel Joanna – 33, Oskar Kasprowski – 17, Konrad Kupczak – 33, Jakub Bąk – 33
Wcześniej w Żywcu dobył się Turniej Kwalifkacyjny Kadry Narodowej PZŁucz., który wyselekcjonował najlepszych 6 kobiet i mężczyzn do grupy olimpijskiej Paryż 2024.