Sport

W serbskiej stolicy Belgrad z udziałem 12 drużyn kobiecych i 21 drużyn męskich odbył się Klubowy Puchar Europy w dniach 7-8.10.2023r. Żywieckie łuczniczki w składzie: Natalia Leśniak,
Wioleta Myszor, Klaudia Płaza zdobyły brązowy medal wygrywając bezpośredni pojedynek z drużyną klubu Brignais z Francji
.

Wcześniej w sobotnich eliminacjach żywczanki pokonały drużyny Arcieri del Titano z San Marino wynikiem w setach 6 do 0pkt., następnie pokonały drużynę LK Ankaran ze Słowenii wynikiem w setach 6 do 0pkt.. W pojedynku 1/2 finału przegrały w barażu
z drużyną francuską AC Issy les Moulineaux wynikiem 4 do 5pkt. prowadząc po 2 setach 4 do 0pkt. niestety nie wykorzystały przewagi i w następnych 2 setach przegrały po 1 pkt. przez co rywalki doprowadziły do stanu 4 do 4pkt. i barażu a w nim Łucznik Żywiec przegrał 25 do 28pkt.
W finałowym pojedynku spotkały się 2 najlepsze kluby francuskie i złoty medal zdobyły łuczniczki Les Archeres Riomois w drużynie tej strzelają 3 reprezentantki Francji, które zdobyły srebrne medale i tytuł V-ce Mistrzyń Świata w Berlinie w dniach 1-7.08.2023r. oraz uzyskały kwalifikację olimpijską. Z klubem Les Archeres Riomois podczas Klubowego Pucharu Europy w Słowenii przegrały żywczanki po zaciętym pojedynku w finale w barażu wynikiem 26 do 27pkt. w roku 2019, zdobywając srebrny medal w składzie: Natalia Leśniak, Wioleta Myszor, Sylwia Zyzańska.
W konkurencji mężczyzn Łucznik Żywiec w składzie: Oskar Kasprowski, Konrad Kupczak, Jakub Bąk zajął 6 miejsce. Mimo wygranych 3 pierwszych pojedynków z drużynami z Serbii, Słowenii, Holandii żywczanie przegrali pojedynek z drużyną francuską Archers de Renners w setach o do 6pkt. i nie weszli do 1/2 finału. W pojedynku o 5-tą lokatę żywczanie przegrali z klubem ze Słowenii LK Kamnik wynikiem w setach 2 do 6pkt.. Brązowy medal w Europie jest ukoronowaniem na zakończeniu sezonu sportowego ogromnych sukcesów LKS „Łucznik-Żywiec” w roku 2023 – jubileuszu 40-lecia klubu.