Oferty sponsorowane

Zatorland to cztery parki tematyczne zlokalizowane w Zatorze, na ogromnej powierzchni 14 hektarów, na świeżym powietrzu w naturalnej przestrzeni.

- Największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów, gdzie znajduję się ponad 100 figur dinozaurów naturalnej wielkości, które ruszają się i ryczą.

- Park Owadów, gdzie znajdziemy powiększone modele najciekawszych przedstawicieli grupy owadów oraz mnóstwo innych atrakcji.

- Park Mitologii, zlokalizowany na malowniczym jeziorze, na powierzchni którego ustawiono rzeźby przedstawiające najwspanialsze mity Greków i Rzymian. Zwiedzać go można tramwajem wodnym lub rowerami wodnymi.

- Lunapark, z atrakcjami dla małych i dużych, takimi jak karuzele, czy rolller-coaster oraz ciekawą ofertą gastronomiczną.

Wszystkie parki zlokalizowane są obok siebie, ale każdy jest inny i oferuje różne atrakcje, dzięki czemu można tu ciekawie spędzić cały dzień niezależnie od wieku. Park Ruchomych Dinozaurów znajduje się w naturalnym lesie, park Mitologii na malowniczym jeziorze, a Park Owadów na łące.

 Park cały czas się zmienia, dodawane są nowe atrakcje. Na przykład ciekawą atrakcją jest Miasteczko Ruchu Drogowego, zlokalizowane w Parku Owadów, gdzie przygotowano ulice skrzyżowania, przejścia dla pieszych, przejazd kolejowy. Po Miasteczku można poruszać się specjalnymi pojazdami i poznawać zasady ruchu drogowego będąc jego uczestnikiem. Inną atrakcją jest nowy tor dla minigokartów, na którym bezpiecznie ściągać się mogą mali kierowcy.

W Zatorlandzie mamy 100 różnych dinozaurów naturalnej wielkości, ale chyba największy zachwyt budzi Tyranosaur Rex, czyli popularny T-Rex.  Już sama nazwa wiele o nim mówi: Król Jaszczur Tyran. Jego rozmiary imponowały: 6 ton żywej wagi, 12 metrów długości, potężne tylne łapy i wielki ogon, którym stabilizował go podczas chodzenia i biegu. A biegał z zadziwiającą szybkością jak na takiego kolosa, bo osiągał 30 km/h, czyli szybciej niż większość z nas. T-Rex rusza wielkim ogonem oraz potężną paszczą, którą otwiera na półtora metra! W paszczy trudno nie dostrzec ponad 50 zakrzywionych do tyłu zębów wielkości banana, którymi rozrywał zdobycz. A zjeść lubił. Szacuje się, że jednego dnia potrafił spożyć aż 200 kg mięsa! Nasz T-Rex nie tylko się rusza, ale też ryczy i… sika na zwiedzających, dostarczając im dużo śmiechu i rozrywki.

Więcej o parku: https://zatorland.pl/