Oferty sponsorowane

Młodych, starszych, pełnosprawnych i niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy z Łodygowic do aktywności zaprasza wszystkich. Właśnie dlatego corocznie organizuje kilkanaście imprez sportowych, realizuje wiele programów aktywizujących i prowadzi sekcje sportowe osób niepełnosprawnych.

To ostatnie z działań jest jednym z najważniejszych. Rehabilitacja i sport osób z niepełnosprawnościami od zawsze towarzyszyły działalności Stowarzyszenia. Niektóre z sekcji założone blisko 30 lat temu prężnie działają do dziś. Co sprawia, że niepełnosprawne osoby zafascynowane aktywnością dołączają do sekcji i już w niej zostają?

Sekcja tenisa stołowego

 - Na Żywiecczyźnie jest bardzo wielu niepełnosprawnych, a Stowarzyszenie jako jedna z nielicznych organizacji realnie działa na rzecz osób z dysfunkcjami narządu ruchu na szeroką skalę, wspierając nas w sporcie, w tenisie stołowym. Warunków jakie mamy w Łodygowicach może nam wielu pozazdrościć – mówi wieloletni tenisista stołowy eurobeskidów Wiesław Stasica.

Zajęcia organizowane są dwa razy w tygodniu w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach. Sekcje prowadzi dwóch trenerów: Jerzy Schreiber oraz Marcelian Zyzański. 

Dlaczego warto wybrać tą dyscyplinę? - Przy ping pongu trzeba dużo myśleć, człowiek się rusza. Ruch jest bardzo ważny, utrzymuję formę i czuję się młodo, polecam każdemu - przekonuje Jerzy Tokarski, który do sekcji dołączył w tym roku, ale tenis trenuje od ponad 12 lat.

Sekcja podnoszenia ciężarów

Wbrew przekonaniom w tej dyscyplinie sportu odnajdują się zarówno kobiety jak i mężczyźni. - Nasze zajęcia sekcji są ukierunkowanie na wzmocnienie mięśni, poprawę funkcjonowania, poprawę kondycji i koordynacji ruchowej. Zwracamy uwagę na odpowiednie odżywianie się, utrzymanie wagi ciała, a przy okazji wykonujemy szereg ćwiczeń, w tym wyciskanie sztangi leżąc i bierzemy udział w zawodach - zaznacza Stanisław Mirocha, jeden z trenerów ciężarowców.

Zajęcia odbywają się na dobrze wyposażonej siłowni AQUA w Bielsku-Białej od poniedziałku do soboty. Powodów, dla których warto zainteresować się sztangą może być kilka: poprawa sprawności, forma rehabilitacji, osiąganie sukcesów sportowych, albo po prostu czerpanie przyjemności z treningu. Niezależnie od tego na czym Ci zależy trenerzy sekcji pomogą Ci osiągać cele. - Ciężarami interesowałem się od młodości. Przez wiele lat trenowałem sam, ale dopiero gdy trafiłem do Stowarzyszenia zostałem prawidłowo ukierunkowany. Zdobyłem bardzo dużą wiedzę jeżeli chodzi o teorię, praktykę. To przede wszystkim zasługa trenerów - przyznaje Konrad Zaręba, młody zawodnik eurobeskidów.

Sekcja szachowa

Tym którzy od aktywności fizycznej wolą wysiłek umysłowy oferujemy zajęcia szachowe na poziomie podstawowym, średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. Dlatego serdecznie zapraszamy zarówno weteranów królewskiej gry jak i osoby, które nie znają jeszcze zasad, ale chciałyby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Treningi prowadzi doświadczony instruktor szachowy i mistrz FIDE Jacek Matlak. Szachiści mogą zdobywać kategorię FIDE podczas organizowanych przez Stowarzyszenie: Wiosennego Ogólnopolskiego Integracyjnego Turnieju Szachowego, Międzynarodowego Integracyjnego turnieju Szachowego oraz cyklu Grand Prix w szachach szybkich. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkowicach.

Sekcja nordic walking

- Nordic walking to przede wszystkim sposób na to, aby poruszać się, wprowadzić w ruch wszystkie te mięśnie, które nie są używane, a dodatkowo wyrobić dobrą kondycję. To jest taki sport i taka rekreacja, którą można zawsze i wszędzie wykonywać- przekonuje niezwykle pozytywna instruktorka Ula Chrapek.

Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu w okresie od wiosny do jesieni. Spacery z kijkami to oprócz formy aktywności możliwość spotkania. - Na zajęciach panuje rodzinna atmosfera i trudno się nudzić. Tą aktywność chętnie sobie urozmaicamy. Chodzimy na grzyby, spotykamy się przed treningiem na kawie i ciastku, bo ktoś obchodzi urodziny, idziemy nad rzekę, na ognisko - opowiada jedna z uczestniczek.

Sekcja ogólnorozwojowa

Łączy trzy aktywności pływanie, gimnastykę i fitness.

Zajęcia z pływania prowadzone są dwa razy w tygodniu: we wtorek na basenie AQUA w Bielsku Białej oraz we czwartek na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. - Chodzi o to, aby podtrzymywać sprawność. Dzięki temu, że mamy ruch, aktywność to powoduje, że starość przychodzi później. Wydłużamy sobie życie. Przy pływaniu ciało pracuje z oporem wody, ćwiczy się ręce, plecy, nogi - przekonuje instruktor Marcin Mokry.

Program zajęć gimnastycznych jest dostosowany do możliwości ruchowych uczestników i tak opracowany, by zmniejszyć do minimum ryzyko urazów i kontuzji. Gimnastyka odbywa się raz w tygodniu na salce w Szkole Podstawowej nr 1 w Łodygowicach.

Zajęcia fitness realizowane są raz w tygodniu na siłowni AQUA w Bielsku Białej. 

Zapisy

Jeśli masz aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności narządu ruchu i chcesz być aktywny zgłoś się! Czekamy na Ciebie! Zapisy oraz więcej informacji w biurze Stowarzyszenia (zamek, ul. Kr. Jadwigi 6, Łodygowice), pod nr tel. (33) 862 31 98 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Centrum Integracji Rodzin dla sportowców

Już wkrótce Stowarzyszenie rozpocznie budowę własnego ośrodka sportowo-rehabilitacyjno-rekreacyjnego położonego w Łodygowicach. Inwestycja otwiera nowe perspektywy także dla naszych sportowców, dla których planowane jest bogate zaplecze sportowe. Hala sportowa, siłownia, sale do ćwiczeń, basen i poradnia rehabilitacji to tylko niektóre elementy CIRu, z których będą mogli skorzystać zawodnicy naszych sekcji.

Możesz im pomóc! Przekazując datek na budowę Centrum Integracji Rodzin wspierasz niepełnoprawnych sportowców.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.eurobeskidy.org.pl

Promocja Sportu Osób Niepełnosprawnych jest dofinansowana ze środków Funduszu Solidarnościowego.

dsc01085 optimized

dsc01121 optimized

dsc02818 optimized

dsc02858 optimized

dsc04664 1 optimized

dsc06720 optimized

dsc07665 optimized

dsc06778 optimized