Oferty sponsorowane

Klimat w Polsce nas nie rozpieszcza, a pogoda bywa kapryśna. Łatwo o tym zapomnieć latem, gdy na zewnątrz przyjemna temperatura, ale zbliża się sezon jesienno-zimowy, a z nim znacznie chłodniejsze dni. To ostatni moment, aby przygotować się na okres grzewczy i jednocześnie zoptymalizować koszty ogrzewania.

Jak? Firma TECH Sterowniki znalazła odpowiedź, bo ich rozwiązania od wielu lat pomagają nie tylko lepiej zarządzać systemem grzewczym w domu, ale również przyczyniają się do zwiększenia oszczędności. A obok takiego połączenia przyjemnego z pożytecznym trudno przejść obojętnie.

Sterowanie strefowe, czyli klucz do efektywnego ogrzewania

Koszty ogrzewania domu to nie tylko cena samej energii grzewczej, która rośnie z roku na rok, ale również straty ciepła - a te – mogą sięgać aż kilkudziesięciu procent:

 

1.png

Oczywiście nie sposób wyeliminować wszystkich strat całkowicie (na pewno nie bez kosztownej termomodernizacji domu), ale można je znacząco ograniczyć. Z pomocą przychodzi tu nowoczesna technologia, czyli sterowanie ogrzewaniem.

I chociaż hasło „sterowanie strefowe” brzmi jak koncepcja rodem z filmów science-fiction, w rzeczywistości jest to coraz popularniejsze rozwiązanie. A co najważniejsze – łatwe w montażu i obsłudze oraz dostępne na każdą kieszeń!

Sterowanie strefowe a oszczędności

Jeszcze kilkanaście lat temu tego typu rozwiązania były dostępne dla nielicznych osób. Na szczęście teraz technologia się upowszechniła, a z jej zalet mogą skorzystać praktycznie wszyscy.

Czy warto? Zdecydowanie tak, bo lista atutów jest całkiem spora. Oto kilka przykładów:

2.png

 

  • Ograniczenie zużycia energii – unikasz przegrzewania domu, co przekłada się na znaczne oszczędności na rachunkach za energię.
  • Zwiększenie trwałości systemu grzewczego – ograniczasz obciążanie pieca czy kotła, co oznacza dłuższą żywotność tych urządzeń.
  • Personalizacja ustawień – wszyscy domownicy mogą dostosować temperaturę w swoim pokoju do własnych preferencji, co pozwala na stworzenie idealnych warunków dla każdego członka rodziny.
  • Wygodne zdalne sterowanie – masz możliwość zdalnego sterowania temperaturą w domu za pomocą smartfona, co daje Ci kontrolę nad ogrzewaniem nawet wtedy, gdy jesteś poza domem.

Jak widać wygoda idzie tutaj w parze z oszczędnościami, co jest najlepszym połączeniem. Można jednak pójść o krok dalej i rozwinąć system o kolejne możliwości.

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem – kontroluj swój dom z systemem Sinum

Koncepcja sterowania strefowego jest silnie powiązana z pomysłem inteligentnego domu. Nie da się ukryć, że takie systemy to podstawa w nowoczesnym, wręcz futurystycznym budownictwie, ale propozycje od TECH Sterowniki są dużo bardziej uniwersalne i pasują zarówno do nowo powstałych domów, jak i starszych mieszkań.

Zresztą dużo lepszym pomysłem jest rozpatrywanie idei „inteligentnego domu” w kontekście mądrego zarządzania przestrzenią i zasobami. A system Sinum pozwala Ci m.in.:

  • sterować ogrzewaniem (podłogowym i grzejnikowym) oraz oświetleniem i roletami,
  • automatycznie wyłączać ogrzewanie i klimatyzację (np. podczas wietrzenia),
  • zwiększyć bezpieczeństwo domu (za co odpowiadają czujniki dymu, zalania),
  • zintegrować system z innymi urządzeniami (np. pompa ciepła, system alarmowy czy kino domowe).

A to nadal nie wszystko – więcej szczegółów można zobaczyć na tym nagraniu.

  

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić na energii

To, że sterowanie strefowe oznacza większe oszczędności jest faktem, jednak w każdym przypadku mogą to być trochę inne wartości. Dlatego firma TECH Sterowniki przygotowała kalkulator, który pokaże Ci czarno na białym, jakich oszczędności możesz oczekiwać w swoim przypadku. Przetestujesz go tutaj.

A w razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się bezpośrednio z ekspertem, który pomoże Ci jeszcze lepiej dostosować rozwiązanie do Twoich indywidualnych potrzeb. Zainwestuj w oszczędności już dzisiaj!