Oferty sponsorowane

Podstawową rolą każdej lodówki jest chłodzenie żywności (a jeśli posiada zamrażalnik – również jej mrożenie). Współczesne modele oferują jednak znacznie więcej! Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj innowacyjne technologie i funkcje dodatkowe popularnych lodówek.

Wybór lodówek jest współcześnie niezwykle szeroki, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów. Dowiedz się, czym jest lodówka No Frost, jakie funkcje dodatkowe lodówek obecnie cieszą się największą popularnością i podejmij najlepszą decyzję dla Twojego domu!

Lodówka No Frost – co musisz o niej wiedzieć?

Jeszcze kilka lat temu do prawidłowego funkcjonowania lodówek niezbędne było okresowe ich rozmrażanie, co nierzadko wiązało się z marnowaniem żywności oraz było czasochłonnym, mało komfortowym obowiązkiem. Konieczność rozmrażania urządzenia eliminuje system bezszronowy No Frost, który posiada niemal każda współczesna lodówka do zabudowy czy wolnostojąca.

No Frost to system cyrkulacji powietrza ze stałą kontrolą poziomu wilgotności w komorach urządzenia. Jednocześnie odprowadza wilgotne powietrze poza lodówkę, przez co na jej wewnętrznych ściankach nie tworzy się warstwa szronu. Jest to rozwiązanie nie tylko komfortowe, ale i oszczędne. Każde 3 mm szronu w lodówce wiąże się ze wzrostem zużywanej przez nią energii aż o 10%!

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając pralkę? Przekonaj się!

Technologia światła niebieskiego

Weganie, wegetarianie i wszyscy, którzy cenią sobie możliwość codziennego spożywania warzyw i owoców, docenią technologię światła niebieskiego. Światło niebieskie wspomaga fotosyntezę roślin, dzięki czemu pozostaną dłużej świeże i chrupiące. Warzywa oraz owoce zachowują swoje walory smakowe i właściwy wygląd nawet przez 30 dni!

Dystrybutor wody

Zadaniem dystrybutora wody jest dozowanie jej bezpośrednio do szklanki bez konieczności otwierania drzwi lodówki. Dystrybutor nie tylko nalewa wodę, ale również ją schładza – wystarczy podstawić pod dozownik naczynie i nacisnąć przycisk. To funkcja doceniana zwłaszcza latem. Jeśli lubisz schłodzone napoje, zwróć uwagę na to, czy posiada kostkarkę do lodu.

Alarm otwartych drzwi

Alarm otwartych drzwi sprawdzi się zarówno w przypadku rodzin z dziećmi, jak i osób zapominalskich, którym zdarza się zostawić uchylone drzwi lodówki. Może działać na wiele sposobów. Klasycznym jest generowanie sygnału dźwiękowego i świetlnego w momencie, gdy drzwi lodówki są otwarte np. przez przynajmniej 2 minuty. Zyskasz gwarancję, że Twoja lodówka jest prawidłowo zamknięta, a dzięki temu skuteczna w konserwacji żywności.

Możliwość strefowej regulacji temperatury

Ciekawym rozwiązaniem są lodówki z możliwością strefowej regulacji temperatury. Dzięki takiej funkcji dodatkowej możesz ustawić różne temperatury na poszczególnych półkach i w szufladach, dzięki czemu dostosujesz je do potrzeb przechowywanej w nich żywności. Inne wymagania dotyczące przechowywania ma bowiem mięso, a jeszcze inne owoce i warzywa, jaja czy nabiał.