Oferty sponsorowane

Marcin Twardysko (Nowa Lewica), to drugi najwyżej oceniany kandydat do Sejmu RP w sondażu wyborczym WNP z dnia 2 października 2023 roku w okręgu 27 (Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn, Pszczyna).

 Wybory nadchodzą!

Już 15-go października Polki i Polacy ponownie staną przed wyborem posłów oraz senatorów odpowiedzialnych za najbliższą przyszłość Polski. Według wielu publicystów, ekspertów, jak i polityków wybory te będą najważniejszymi po 1989 roku. Główne ugrupowania - Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska, czyli partie na które swój głos deklaruje największa część Polaków, zawzięcie walczą o każdy głos. Walka wyborcza trwa, a gdzie dwóch największych walczy między sobą, tam trzeci korzysta.

Podium wyborcze internetowego sondażu

Według najnowszego badania sondażowego portalu WNP z dnia 2 października 2023 roku w okręgu 27 (Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn, Pszczyna), obecnie największą ilość głosów posiada Rafał Ryplewicz (KO), 75,09%, drugim największym zaufaniem oraz poparciem wśród internautów cieszy się kandydat z list Nowej Lewicy - Marcin Twardysko. W dniu badania lider żywieckiej listy Nowej Lewicy otrzymał 73,21% poparcia. Na miejscu trzecim uplasował się Paweł Gluza (Polska2050) z poparciem na poziomie 71%.

Kim jest Marcin Twardysko?

Marcin Twardysko to 26 letni kandydat na posła z Juszczyny. Jest to dla niego pierwszy start w wyborach do Sejmu RP. Mimo tak młodego wieku, kandydat jest licencjonowanym dziennikarzem, działaczem społecznym, wiceprezesem dużej organizacji medialnej, wydawcą jednego z najszybciej rozwijających się portali kulturalnych w Polsce oraz organizatorem wydarzeń charytatywnych na rzecz społeczności. Marcin Twardysko niejednokrotnie pojawiał się na ekranach telewizji, np w 2010 roku w serialu „Na dobre i na złe”. Jest także podróżnikiem, influenserem oraz działaczem na rzecz zwierząt. Podczas kampanii celowo nie podaje do opinii publiczej nazwy swojego stowarzyszenia, portalu oraz wydarzeń które organizuje. Jak mówi, te inicjatywy zawsze były apolityczne, a kto ma ochotę sprawdzić szczegóły zawsze może użyć internetu i sprawdzić szczegóły.

Kandydat na posła z ramienia Nowej Lewicy deklaruje walkę o rozwój dla Żywiecczyzny oraz regionu. Jako podróżnik zwiedził blisko 20 krajów na całym świecie. Jest także pasjonatem podróżowania po Polsce. Jak sam przyznaje, nasz region jak i Polska zasługuje na rozwój. Rozwój który od wielu lat zmierza w dobrym kierunku, brakuje nam jednak skuteczniejszej polityki, technologii oraz głosu młodych osób.

Głównym postulatem Marcina Twardysko jest wyrównywanie szans pomiędzy dużymi, a małymi miejscowościami. Jak zaznacza, nie może być tak, że Żywiecczyzna jest zawsze pomijana biorąc pod uwagę duże programy gospodarce, dostęp do transportu publicznego (wykluczenia wsi oraz kiepskie połączenia z Krakowem), czy dostępu do kultury. Podkreśla, że nierówności płacowe w naszym regionie są niesprawiedliwe i wymagają natychmiastowego działania. Nie może być tak aby osoby na podobnych stanowiskach zarabiały o wiele więcej - tylko dlatego, że pracują w innych miejscowościach, kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Według Marcina Twardysko wiele jest także do zrobienia w oświacie (szkoła bardziej otwarta na teraźniejszość - edukacja ekonomiczna, pracownicza, cyfrowa, praktyczna, praca w grupie, darmowe posiłki dla uczniów), systemie emerytalnym (emerytury stażowe), czy w ochronie zdrowia.

Według kandydata ochrona zdrowia jest priorytetem. Marcin Twardysko w 2009 roku chorował na nowotwór złośliwy z przerzutami. Szanse na wyleczenie były znikome. Dziś nowotwory dotykają społeczeństwa znacznie częściej niż w 2009 roku. Odpowiednia pomoc jest potrzebna od zaraz, dlatego wsparcie dla ochrony zdrowia w Polsce powinno wynosić minimum 8% PKB.

15 października nadchodzi..!

Już za kilka dni ponownie spotkamy się przy urnach wyborczych. Zagłosujmy według własnych przekonań. Pamiętajcie, że czasem nie warto popadać w ogólnopolską walkę PIS-PO (samo zło) i głosować na mniejsze zło. Listy wyborcze posiadają wielu kandydatów z przeróżnych list wyborczych, którzy lokalnie już wiele udowodnili i mogą dostać szansę aby lokalnie działać jeszcze więcej. Jednym z takich kandydatów jest Marcin Twardysko - kandydat do Sejmu RP, lider Żywiecczyzny na listach Nowej Lewicy, pozycja numer 4.

Sondaż wyborczy portalu WNP

Portal WNP prowadzi internetowy sondaż w którym można oddawać swoje głosy na kandydatów do Sejmu oraz Senatu w nadchodzący wyborach parlamentarnych. Każdy głos, każdy dzień przynosi nowe dane dotyczące poparcia internatutów. Link do wzięcia udziału w sondażu portalu WNP: https://www.wnp.pl/parlamentarny/okreg/okreg-nr-27,2965.html

Całościowe wyniki z dnia 2 października 2023

Badanie przeprowadzono 2 października 2023 roku o godzinie 21:15. Poniżej zaprezentowane są całościowe wyniki sondażu.