Oferty sponsorowane

Planujesz wyjazd wakacyjny do słonecznej Turcji? Chcesz tam plażować, zwiedzać i doświadczyć nowej kultury? Sprawdź, co zabrać na wakacje do Turcji i odpowiednio zaplanuj swoją podróż.

 

Zacznij od dokumentów

Turcja nie należy do Unii Europejskiej. W związku z tym nie zapomnij o zabraniu paszportu, który będzie ważny jeszcze przez 150 dni      od daty planowanego wylotu. Jeżeli o nim zapomnisz, to ominą Cię egzotyczne i ciepłe wakacje.

Kierowcy mogą wziąć ze sobą aktualne prawo jazdy, dzięki czemu możliwe będzie wypożyczenie auta w lokalnej wypożyczalni. Standardowo podróżni zabierają ze sobą także dowód osobisty. Podczas pakowaniawarto uwzględnić również elektronikę, w tym przede wszystkim telefon i ładowarkę.

Ubrania na różne okazje

Oczywiście w Twojej walizce nie może zabraknąć ubrań. Przygotuj się na różne okazje. Przed wylotem zapoznaj się z kulturą i tradycjami Turcji. Jest to związane z tym, że w wybrane miejsca nie wejdzie się w strojach kąpielowych lub szortach. Właśnie dlatego warto zabrać ze sobą zarówno zestawy plażowe, jak i bardziej stonowane i wyjściowe komplety. Sprawdzoną praktyką jest wybieranie uniwersalnych ubrań, które można ze sobą łączyć.

Gotówka do wymiany w miejscowym kantorze

Obowiązującą w Turcji walutą jest lir turecki. Dobrze wymienić go już po przylocie na miejsce. Aby skorzystać z dobrego kursu, warto zabrać z Polski dolary lub euro. Dobrze zaplanuj swój budżet, dolicz do tego małą górkę i wymień złotówki na jedną ze wspomnianych walut zagranicznych. Następnie w Turcji wymienisz ją w kantorach na lokalne liry.

Podstawowe leki

Jeżeli na stałe przyjmujesz leki, to koniecznie zabierz je ze sobą do Turcji. Dodatkowo warto wziąć receptę przepisaną przez lekarza, która potwierdzi wskazanie do przewozu i przyjmowania medykamentów. Oprócz tego rekomenduje się zabranie podstawowych leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i plastrów. W gorącej Turcji przydatne też są kremy z filtrem oraz preparaty na oparzenia słoneczne.

Akcesoria basenowe i plażowe

Nie ma co ukrywać, P     olacy latają do Turcji w poszukiwaniu ciepłego morza i słonecznej pogody. Właśnie dlatego w Twoim bagażu powinno znaleźć się miejsce na akcesoria plażowe i basenowe. Ich rodzaj zależy od Twoich preferencji, programu wyjazdu oraz miejsca, do którego się udajesz. W wielu hotelach z basenami dostępne są dodatkowe akcesoria, dlatego nie musisz wszystkiego zabierać z domu. Pakuj się z głową, aby nie zabrać ze sobą niepotrzebnych przedmiotów.

Podstawowe kosmetyki

Na każdy wyjazd zabierz ze sobą kosmetyczkę. Jej zawartość zależy od indywidualnych potrzeb podróżnego. Standardowo znajdują się w niej: szczoteczka i pasta do zębów, antyperspirant, perfumy, kosmetyki do makijażu. W wielu hotelach i obiektach noclegowych usługa udostępnia podstawowe kosmetyki w postaci szamponu i mydła. Sprawdź to przed wylotem, aby oszczędzić miejsce w bagażu i móc zabrać inne rzeczy.

Ubezpieczenie podróżne

Przy wyjeździe wakacyjnym do Turcji warto zakupić polisę ubezpieczeniową. Wybrane ubezpieczenie podróżne zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa.      

Decydując się na ubezpieczenie podróżne      w LINK4, w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania, możesz liczyć na zorganizowanie i pokrycie kosztów,      m.in. badań i zabiegów ambulatoryjnych, zakupu lekarstw i środków opatrunkowych, hospitalizacji. Możesz także liczyć np. na kontakt z całodobowym Centrum Alarmowym, transport do Polski, jeśli Twój stan zdrowia będzie tego wymagał oraz transport osób towarzyszących.

Warto także wybrać ubezpieczenie      NNW. Dzięki temu, jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznasz uszczerbku na zdrowiu, LINK4 wypłaci Ci jednorazowo świadczenie w wysokości 1% sumy ubezpieczenia za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Możesz też liczyć na zwrot kosztów zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych – do 10% sumy ubezpieczenia NNW.

Sprawdź ofertę na stronie www.link4.pl i skorzystaj z kalkulatora online, by w kilka minut poznać wysokość swojej składki. Możesz też zadzwonić pod numer 22 444 44 44 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.