Oferty sponsorowane

Jeśli szukamy wyjątkowego prezentu, odrzućmy pomysł o byle jakich książkach, zestawie typu szampon, żel i balsam czy wielkim pudełku wypełnionym trocinami z jednym ładnie ozdobionym słoiczkiem miodu. Są dużo ciekawsze sposoby na okazanie drugiej osobie, że odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Jednym z nich jest biżuteria i nie chodzi wcale o najdroższe, wysadzane perłami kolie. Drobna, skromna biżuteria to niezwykle elegancki prezent, na który wcale nie musimy wydawać majątku.

Dlaczego biżuteria to piękny prezent dla bliskiego?

Biżuteria, zwłaszcza ta wykonana z metali szlachetnych, niewątpliwie może być uznana za prezent z najwyższej półki. Nie chodzi tu bowiem wyłącznie o ozdobę. O wartości biżuterii przesądza kruszec, z którego została wykonana, a także minerały szlachetne bądź półszlachetne. Liczy się też precyzja wykonania i sam projekt danego modelu. Trudno uwierzyć, ale coś tak małego i delikatnego jak najbardziej wywoła ogromny uśmiech na twarzy bliskiej osoby. W ten elegancki sposób mówimy jej, ile dla nas znaczy i że chcielibyśmy, aby nadal odgrywała ważną rolę w naszym życiu. Wielu jednak może przerazić się cen. W końcu złoto i srebro nie bez powodu są metalami szlachetnymi, a w konsekwencji swoje kosztują. Na szczęście jednak rynek oferuje nam zróżnicowanie produktów – w tym pod względem próby złota i srebra – nie musimy zatem obawiać się, że mały prezent pochłonie ogromną część miesięcznego budżetu domowego. Co jednak kryje się pod pojęciami próba złota i srebra? Chodzi o ilość kruszcu w stopie metalu, z którego stworzono biżuterię. Im wyższa liczba, tym wyższy procentowy udział metalu szlachetnego. Nie oznacza to jednak, że biżuteria wykonana ze stopu o niższej zawartości złota czy srebra jest gorsza. Trudno by było z czystego złota stworzyć jakąkolwiek biżuterię. Aby była ona podatna na zabiegi jubilerskie oraz przetrwała lata, musi zostać wykonana z mieszanki różnych metali.

Czym się kierować?

Jeśli kompletnie nie znamy gustu bliskiego albo nie słynie on z noszenia biżuterii, warto zacząć od czegoś delikatnego i skromnego, co nie będzie się rzucało w oczy, a mimo to przyzwyczai osobę obdarowaną do noszenia biżuterii. Najpierw warto sprawdzić zawieszki na stronie Lilou.pl, które są właśnie takim delikatnym drobiazgiem do noszenia na naszyjniku lub bransoletce. Zawieszki mają tę zaletę, że można je spersonalizować. To znaczy, jeśli chcemy dać bliskiej osobie talizman szczęścia, warto rozpatrzyć wybór koniczynki. Jeśli ma to być romantyczny prezent, zawsze sprawdzi się serduszko. Wiele salonów jubilerskich oferuje możliwość grawerunku, przy czym musimy pamiętać, że nie zawsze pozwolimy sobie na długie sentencje. Ze względu na małe rozmiary biżuterii grawerunek może ograniczać się do paru znaków. Tutaj warto się zastanowić nad inicjałami lub ważnymi datami, które połączyły nas z drugą osobą.

Co w modzie piszczy?

Jeśli chcemy podarować coś eleganckiego, a jednocześnie modnego, powinniśmy pomyśleć o popularnych celebrytkach, czyli delikatnych naszyjnikach opinających szyję. W roli modnego dodatku sprawdzą się też kolczyki koła. Ogromne, olśniewające i przyciągające wzrok kolczyki stanowić będą świetny prezent szczególnie dla kobiet gotowych wyróżnić się z tłumu.