Magazyn

Od listopada 2023 roku Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu zaprasza do udziału w projekcie pt. Życiorysy osób pochowanych na cmentarzu Przemienienia Pańskiego w Żywcu.

Inicjatywa ta została podjętą z inspiracji księdza proboszcza Grzegorza Gruszeckiego. W informacji zamieszczonej na parafialnej stronie możemy przeczytać:

"Zachęcamy do udziału w projekcie wszystkie osoby, których bliscy - krewni i przyjaciele, spoczywają na naszym cmentarzu.

Na tej stronie internetowej będziemy też informować o postępach projektu, rezultatach i potrzebach naszych badań.

Jakie są cele projektu?
Pragniemy upamiętnić osoby, które odeszły już do Pana i spoczywają na Cmentarzu Przemienienia Pańskiego w Żywcu, a są bliskie naszym sercom. Zależy nam na lepszym poznaniu lokalnego dziedzictwa i losów, tych których już nie ma, a tworzyli historię tutejszej społeczności. Chcemy, żeby wspomnienia po nich pozostały żywe, a ich dokonania nadal inspirowały współczesnych mieszkańców Żywca.

Jak można uczestniczyć w projekcie?
Proponujemy dwa sposoby:

Jeśli Państwo mają taką wolę, to prosimy o wypełnienie ankiety (załącznik do pobrania poniżej).. Na jej podstawie zostanie przygotowany życiorys osoby zmarłej,, który po uzyskaniu Państwa akceptacji, zostanie zamieszczony na stronie internetowej Cmentarza Przemienienia Pańskiego.
Mogą Państwo samodzielnie napisać życiorys, który po konsultacji z Państwem opublikujemy na stronie internetowej Cmentarza Przemienienia Pańskiego.
Zapewniamy, że te życiorysy nie będą bez Państwa zgody wykorzystywane do innych celów. Oczywiście obowiązuje pełna dobrowolność.

Jeżeli dysponują Państwo fotografią portretową osoby zmarłej, to można ją przekazać w formie papierowej lub elektronicznej wraz z ankietą lub napisanym życiorysem wraz z odpowiednią zgodą.

Wypełnione ankiety i napisane życiorysy wraz ze zdjęciami prosimy odesłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zostawić w kawiarni Przystań przy ul. Zamkowej 12 w Żywcu.

Jeżeli ktoś z Państwa ma jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, to prosimy o kontakt telefoniczny w środy w godzinach od 19:00 do 20:00, nr tel. 606 713 047 lub przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Gdzie będzie można odnaleźć i przeczytać życiorysy?
Życiorysy będą zamieszczone w kolejności alfabetycznej na stronie internetowej parafii NNMP w Żywcu, czy na podstronach niniejszej strony oraz będą dostępne za pośrednictwem wyszukiwarki osób zmarłych naszego e-cmentarza - link.

Bardzo Państwu dziękujemy za zainteresowanie tą inicjatywą i zapraszamy do uczestnictwa".