Magazyn

Gmina Ślemień bardzo aktywnie walczyła w Projekcie „Polska pod biało-czerwoną” o maszt z flagą Polski. Maszt udało się zdobyć a Ślemień jest na pierwszym miejscu pod wzglądem liczby głosów w województwie śląskim i w pierwszej dziesiątce w kraju!

Polska pod biało czerwoną

Poznaliśmy wyniki głosowania w projekcie "Pod biało-czerwoną", które trwało do 31 grudnia. Nowy maszt z flagą Polski trafi m.in. do Ślemienia. Projekt „Polska pod biało-czerwoną” ogłosiła kancelaria premiera i zakładał on sfinansowanie masztu z flagą Polski dla gminy, której mieszkańcy zdobędą najwięcej głosów. Akcja miała na celu symboliczne m.in. uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Jej zadaniem była również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu. Ponadto, jak poinformowała Kancelaria Rady Ministrów - W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, w uroczystości podniesienia flagi na maszt przewidziany jest udział premiera Mateusza Morawieckiego.

Mieszkańcy walczyli bardzo aktywnie!

W Gminie Ślemień stanie maszt z flagą Polski, w ramach Projektu „Polska pod biało-czerwoną”. Gmina Ślemień walczyła o maszt bardzo aktywnie. W połowie grudnia ubiegłego roku mieszkańców Ślemienia i sołectw odwiedzali wolontariusze, którzy pomagali uzupełniać formularz.

" data-width="500" data-show-text="true" style="text-align: justify;">
" class="fb-xfbml-parse-ignore">Opublikowany przez Gmina Ślemień Poniedziałek, 14 grudnia 2020
 

Udało się!

Gminę Ślemień zamieszkuje 3 541 mieszkańców (dane GUS z roku 2017). Głos w projekcie „Polska pod biało-czerwoną” oddało aż 2083 mieszkańców. Taki wynik klasyfikuje Ślemień na pierwszym miejscu w województwie śląskim oraz na siódmym miejscu w całej Polsce. W powiecie żywieckim maszty staną również w takich miejscowościach jak Ślemień, Łękawica, Ujsoły, Rajcza, Koszarawa, Węgierska Górka, Jeleśnia, Czernichów, Gilowice i Świnna.

Zdjęcie: crsntdesign\Pixabay