Magazyn

30 kwietnia 2023 r. po raz jedenasty wyruszy pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz sanktuarium św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Pątnicy przejdą stukilometrowym szlakiem podczas długiego weekendu na przełomie kwietnia i maja. Hasłem tegorocznej wędrówki są słowa prośby Apostołów skierowane do Jezusa: „Panie, przymnóż nam wiary”. Przewodnikiem głównym pielgrzymki jest ks. Marcin Samek.

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się w kolejną rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić malowniczymi drogami Małopolski. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zapisy, prowadzone w kilku punktach diecezji oraz w internecie, potrwają do 2 kwietnia. Szczegóły można znaleźć na stronie http://faustyna.bielsko.pl/

Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ubiegłych latach wśród pątników, którzy przeszli trasę z Bielska-Białej do Łagiewnik, dominowali młodzi ludzie z Podbeskidzia, ale szły także osoby z innych stron Polski, a nawet z zagranicy.